Menu Zavřeno

Jak vybrat osobní váhu?

NEJLEPŠÍ OSOBNÍ VÁHA

Moderní digitální osobní váhy toho dokážou opravdu dost, zvláště pokud je porovnáte s klasickými osobními váhami s mechanickým tělem, které měly někdy odchylku až 3 kg, takže jste se mohli vážit v podstatě jen orientačně. Kvalitní osobní digitální váha je mnohem přesnější, navíc ty lepší pomáhají monitorovat i množství tuku a vody v těle. Čím dál tím více osobních vah jde ještě dál a poskytují dokonce i měření kostí. Můžete tak mít o svém těle a zdraví ještě perfektní přehled, který lze u některých modelů ukládat přímo do paměti nebo chytrého telefonu, kde následně vidíte v přehledném grafu vývoj v čas.

Jak vybrat váhu?

Nosnost a přesnost – drtivá většina osobních vah už má přesnost kolem 100 g, takže vážení je opravdu spolehlivé. Co se týče nosnosti, tak většina osobních vah má nosnost 150 kg, některé i přes 150 kg nebo 200 kg. Pokud plánuje novou osobní váhu používat osoba s výraznější nadváhou, zaměřte se na tento údaj ještě před nákupem.

Dostatečný komfort – osobní váha s malými rozměry je sice pěknou ozdobou a nezabere moc místa, ale lidé s většími nohami mohou mít problém s balancem nebo přesností měření. Dbejte na to, abyste měli na váze celé své chodidla tak, aby nepřesahoval ani kousek paty nebo špičky palců – jen tak může být měření přesné. Velkou výhodou je i dobře čitelný displej.

Návod – je to možná detail, ale určitě je lepší mít návod ve vašem jazyce, než jen v anglickém nebo jiném. Zejména, pokud potřebujete spárovat svou smart osobní váhu prostřednictvím wifi se smartphonem a nemáte s tím dostatek zkušeností.

Funkce – popřemýšlejte ještě před koupí nad tím, co očekáváte od nové osobní váhy. Lepší osobní váhy si pamatují údaje pro čtyři, některé i více osob a jakmile se postavíte na váhu, detekuje právě váš profil bez složitého hledání svého. Existují možnosti předvybraných profilů, které zvolíte když se váží dítě, dospělá osoba nebo aktivní sportovec přičemž v návodu každé osobní váhy je definováno, co se myslí pod pojmem „aktivní sportovec“ atd. Funkce opravdu pokročily a je jen na vás, jak si představujete svou novou osobní váhu.

Značky – jelikož některé osobní váhy převyšují hodnotu i několika tisíců, je na místě přemýšlet o značce a kvalitě, abyste pak nemuseli řešit problémy. Raději zainvestujte, ať je osobní váha skutečně přesná a spolehlivá, ale zas nekupujte zbytečně váhu, která je plná funkcí, které nevyužijete.