Menu Zavřeno

Jak vybrat dobrého drona?

Čím se řídit při výběru drona?

Pokud jste někdy snili o tom, vyzkoušet si pohled na svět z ptačí perspektivy, už to nemusí být pouhým snem. Můžete si pořídit vlastního drona, který vám tyto kouzelné záběry pořídí. Droni jsou dálkově ovládané vrtulové stroje dostupné úplně všem, mohou zpravidla posloužit jako zábavné zpestření při tvorbě videí a fotografií. Záznam obrazu z ptačí perspektivy byl ještě nedávno výsadou filmových studií, dnes si je může vytvořit každý z nás. Již do 10 000 Kč lze pořídit vybavený dron pro běžné uživatele. Profesionální dron se pak pohybuje ve zcela odlišných cenových kategoriích.

Stačí základní dron?

Se základním dronem si užijete spousty zábavy, ale k videům či fotografiím z výšky nestačí. Pro tvorbu záběrů totiž potřebujete nejen dron, ale také kameru a stabilizaci. Zatímco v případě fotografování si vystačíme i s jednoosou stabilizací, u videa má smysl dvou i tříosá stabilizace v podobě tzv. gimbalu. Odměnou budou snímky a videa bez rozostření neplynulými pohyby ve vzduchu.

Na co se zaměřit při výběru?

Vybrat nejlepšího drona odpovídajícího potřebám není úplně jednoduché. Podobně jako u jiné elektroniky i zde platí, že bychom měli věřit strojům od renomované značky, která má s výrobou dronů zkušenosti. S tím souvisí také poskytnutá záruka, která může být zejména u dražších strojů neocenitelná. Důležitá je také kvalita kamery a stabilizace. Věnujte pozornost také výdrži baterie. Pokud plánujete natáčet, nabízí se nákup hotových řešení, které mohou ušetřit čas i problémy spojené s komplementací vlastního drona.

Kolik stojí kvalitní dron?

V ceně základních dronů nejsou započítány náhradní baterie, které je nutné dokoupit pro delší čas letu. Výdrž drona na baterii se zpravidla pohybuje od 5 minut po 30 minut. Jistotou spokojenosti jsou i stroje, jejichž cenovka většinou nepřekračuje hodnotu 10 000 Kč. Ovšem pro tvorbu kvalitních záběrů bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Menší dron je vhodný pro lety v interiéru či exteriéru s ideálními podmínkami, ale vzhledem k rozměrům a ceně neobsahují například GPS nebo víceosou stabilizaci kamery.