Menu Zavřeno

Jak vybrat autokameru?

NEJLEPŠÍ KAMERY DO AUTA

Kamera do auta se v současnosti využívá jako „černá skříňka“ automobilů, protože se nahraný záznam používá v některých případech jako důkaz při vyšetřování (srážka cyklistu, střet se zvěří, opilý chodec atd.). Nejlepší kamerY do auta disponuje několika vychytávkami a moderním designem.

Jak vybrat kameru do auta?

Full HD – v případě kamery do auta vybírejte pouze full HD. Ani 1280 x 720 nemusí stačit na případné dokazování. Minimem je 30 fps, určitě ne méně.

Pozorovací úhel – měl by být od 110 ° do 150 °, případně až do 170 °, aby bylo vidět vše podstatné a pokud by měla kamera větší úhel, tak mohou být objekty zkreslené. Menší úhel zas nezachytí proti jedoucí vozidla nebo semafory, takže by video bylo pravděpodobně nepoužitelné v případech dokazování.

Funkce – určitě by kamera měla mít možnost automatického vypnutí displeje, protože zapnutý displej může rozptylovat během řízení v noci. Velmi užitečná a vlastně i nezbytná je funkce automatického nahrávání, aby kamera byla schopna pracovat nepřetržitě vždy když ji potřebujete (když se paměťová karta zaplní kamera automaticky promaže staré videa). Samozřejmostí je datum a čas vnořený do videa.

Optika – čočka z plastu dělá kameru o něco levnější, ale na druhou stranou není trvanlivá. Skleněná si lépe poradí se světlem. Obecně platí, že pokud je optika kvalitní, tak si kamera poradí i s méně osvětlenou cestou.

Kódování videa – běžné kamery dělají video ve formátu M-JPEG. Pokud je video ve formátu .mkv nebo H264 nebo x246, ušetříte prostor na paměťové kartě. Standardně jedna hodina záznamu zabere průměrně 6 hodin, takže podle toho je třeba řešit kapacitu paměťové karty.