Menu Zavřeno

Nejlepší zajímavosti o Kanadě

Kanada, druhá největší země na světě, je plná zajímavostí, krásné přírody a bohaté kultury. Zde je několik zajímavostí o Kanadě:

 1. Největší národní park: Kanadský národní park Wood Buffalo je největší národní park na světě. Nachází se na hranici mezi Alberty a Severozápadními teritorii a je domovem největší známé populace pižmových jelenů.
 2. Jezero Louise: Jezero Louise v Banffském národním parku je známé svou nádhernou tyrkysovou barvou, kterou získává díky ledovcům a minerálům vody.
 3. Polar Bear Capital: Město Churchill v Manitobě je považováno za „hlavní město ledních medvědů.“ Tato oblast je jedním z nejlepších míst na světě k pozorování těchto ohrožených živočichů.
 4. Zimní sporty: Kanada je kolébkou mnoha zimních sportů. Hostila Zimní olympijské hry v roce 1988 v Calgary a známá je také pro lyžování, snowboarding a hokej.
 5. CN Tower: Nacházející se v Torontu, CN Tower byla po dlouhou dobu nejvyšší samonosnou strukturou na světě. Poskytuje úžasný výhled na město a jeho okolí.
 6. Více jezer než kterákoli jiná země: Kanada má více jezer než kterákoli jiná země na světě. Známá jsou například Velká jezera a jezero Okanagan.
 7. Národní hokejový sport: Hokej je v Kanadě nejen oblíbený sport, ale také národní vášeň. Země je domovem mnoha slavných hokejových hvězd a mnoho kanadských měst se pyšní svými týmy v profesionální lize NHL.
 8. Maple Syrup: Kanada je největším producentem javorového sirupu na světě. Tradice těžby javorové šťávy a jejího zpracování na sirup má dlouhou historii a je částí kanadské kultury.
 9. Officiální jazyky: Kanada je dvoujazyčná země s dvěma oficiálními jazyky, angličtinou a francouzštinou. Tato bilingvní politika odráží historické vlivy britských a francouzských kolonizátorů.
 10. Mnoho kultur: Kanada je známá pro svou kulturní rozmanitost. Lidé z různých kultur a etnických skupin tvoří pestrou a multikulturní společnost.

Kanada je země s ohromnou rozlohou, nádhernou přírodou a přátelskými obyvateli, což ji činí fascinujícím místem k prozkoumání.

Víte, že..

 1. Kanada je druhá největší země na světě, hned po Rusku.
 2. Kanada je nejvzdělanější zemí světa. Více než polovina obyvatel má vysokoškolské vzdělání. 
 3. Kanada spotřebuje více makarónů a sýrů než kterýkoli jiný národ na světě. 
 4. Prostituce je v Kanadě legální. Nákup služeb prostitutky však legální není. 
 5. Dopravní značky severozápadních územích jsou ve tvaru ledního medvěda.
 6. Kanada má největší pobřeží na světě.
 7. Atlantický oceán u Newfoundlandu někdy zamrzne tak, že zde lidé hrají hokej.
 8. S 1,896 km je Yonge Street v Kanadě nejdelší ulicí na světě.
 9. Kanada je Irokoijské jazykové slovo, které znamená vesnice.
 10. Američané napadli Kanadu dvakrát, v letech 1775 a 1812.
 11. Kanada má po Saúdské Arábii a Venezuele třetí největší zásoby ropy na světě.
 12. Eiffelova věž byla v roce 1967 málem dočasně přemístěna do Kanady.
 13. Kanada spotřebuje nejvíce koblih na jednoho obyvatele na světě.
 14. Severní americký bobr je národní zvíře Kanady.
 15. Ontario má více než 250000 jezer. Obsahují asi 1/5 světové sladké vody.