Menu Zavřeno

Jak vybrat gril?

NEJLEPŠÍ ELEKTRICKÝ GRIL

Chuť grilovaných jídel lahodí nejednomu milovníku jídel. Grilované dobroty si nemusíte dopřát jen v restauracích, nebo pouze během teplých letních dnů. Elektrické grily oceníte zejména v případě, že chcete pamlsky připravovat i v zimě nebo v exteriérech. Grilování není v mnoha městech dovoleno, ale vy si můžete pořídit šikovný elektrický gril, se kterým bude příprava jídel dokonce ještě rychlejší.

Jak vybrat elektrický gril?

Výkon grilu – chcete-li připravit opravdu chutné a opravdu grilované jídlo, potřebujete elektrický gril s výkonem alespoň 2000 W. Od této hranice jsou to grily, které dokáží být spolehlivě rozpálené a jejich teplota nepoklesne. Výkonem slabší grily si hlavně s masem nedokážou poradit.

Frekvence grilování – občasné grilování nepotřebuje vymoženosti, takže vám postačí jednodušší gril za nižší cenu s tím, že bude zachován výkon minimálně 2000 W.

Značka – není jedno, jestli chcete koupit gril bez jména, nebo díváte modely renomovanější značek. Určitě nejpopulárnější elektrické grily jsou od značky Tefal.

Prodloužená záruka – záruka se zpravidla odvíjí od značky; pokud si je výrobce stojí za kvalitou, nabízí ke grilům klidně i desetiletou záruku.

Rošt – mnozí výrobci slibují nepřilnavý povrch, ale jestli je to opravdu pravda zjistíte jen čtením recenzí a testů. Myslete však na to, že ať je rošt vyrobený z jakéhokoliv materiálu, bude vyžadovat čištění. Vybírejte proto odolné rošty vybavené i miskou na odkapávání šťávy, masti a pod.