Menu Zavřeno

Jak vybrat vysavač?

NEJLEPŠÍ VYSAVAČE

Pravidelný úklid vám usnadní šikovný vysavač, který podlahu důkladněji vyčistí. Nejlepší vysavače na trhu vaši domácnost zbaví nejen běžného smetí a prachu, ale dokážou vysát například i výkaly roztočů, tedy umí vysát i mikroskopické nečistoty. Dražší vysavače zvládnou i šamponování koberců, a to je pro každou hospodyni pořádně usnadnění úklidu. Moderní vysavače jsou již cenově dostupné, jen si třeba vybrat ten svůj.

Jak vybrat vysavač?

Vysavač se vybírá podle podlahy – chcete-li vysávat tvrdé podlahy (korek, parkety, plovoucí podlahu apod.) Postačí vám méně výkonný vysavač protože v podstatě chcete vysáváním nahradit klasické zametání. Na vysávání koberců potřebujete výkonnější vysavač, neboť k vláknům na koberci se vysavač musí umět dostat. Užitečný je vysavač se sacím výkonem minimálně 320 W. Stojanové vysavače jsou oblíbené v malých bytech a vědí dobře vysávat tvrdé podlahy (čili se velmi nehodí k vysávání koberců).

Ptejte se na způsob čištění – není jedno jako budete vysavač čistit, a tak přímo na prodejně zjišťuje zda se je možné se k kapse dobře dostat (každý model má kapsu / nádobku někde jinde). Pokud se rozhodnete pro bezsáčkový vysavač, budete muset čistit plastovou nádobku. Vysavače s klasickými kapsami vyžadují jejich výměnu.

Rozhodněte se pro způsob čištění – suché vysavače jsou klasické, nečistoty z podlahy / koberců jednoduše vysají. Vodní vysavače sbírají prach do vody, takže nádobku třeba čistit po každém vysávání. Robotické vysavače pracují samy, takže vysávání dělají v domácnosti za vás.

Zajímejte se o příslušenství – dnešní vysavače disponují několika nástavci a příslušenstvím. Zejména klasické suché vysavače mají například nástavce na podlahy (vysají díky tomu i koberce i podlahy), nástavec na čalounění, malou hubici na čištění žaluzií, v příslušenství může být i hubice na čalouněný nábytek. Pokud máte doma zvířátko oceníte speciální hubici na vysávání zvířecí srsti. Vysavač můžete chytit do rukou na prodejně abyste si zkusili jednoduchost ovládání.

Hlučnost – vysávání je samo o sobě hlučné a hlučnější vysavač udělá úklid ještě více nepříjemným. Většina vysavačů na trhu má hlučnost nad 70 dB, a tedy pokud chcete tišší model hledejte hlučnost pod touto hranicí. Hlučnost se pohybuje od nějakých 62 dB (opravdu tišší a příjemné vysávání) až po 80 dB.