Menu Zavřeno

Jak vybrat AKU vysavač?

NEJLEPŠÍ AKU VYSAVAČE

Aku vysavače se stávají čím dál více „povinnou“ výbavou každé domácnosti. Nikoho už nebaví, zametat smetáčkem s lopatkou a následně vše vysypávat opatrně do koše. Pravidelný úklid drobků v kuchyni vám usnadní šikovný vysavač, který podlahu důkladněji a rychle vyčistí. Dražší vysavače zvládnou vysát i vodu a střepy v případě rozbití lahve.

Jak vybrat AKU vysavač?

Vysavač se vybírá podle použití – AKU vysavače se vyznačují jejich praktičností a rychlostí úklidu. Už nemusíte používat žádné smetáčky s lopatkou a zbytečně znovu prášit v bytě. Chcete-li vysávat jemné smetí a drobky, postačí vám méně výkonný vysavač protože v podstatě chcete vysáváním nahradit klasické zametání. Na vysávání koberců potřebujete výkonnější vysavač, k čemuž se spíše hodí klasický vysavač. Pokud však chcete ruční vysavač např. v garáži pro sbírání šroubků, odřezků atd., bude třeba vyššího výkonu.

Ptejte se na způsob čištění – většina vysavačů má odjímatelnou nádobku, kde se věci hromadí, následně jde většinou nádobka vyjmout a vysypat.

Hlučnost – vysávání je samo o sobě hlučné a hlučnější vysavač udělá úklid nepříjemným. Většina vysavačů na trhu má hlučnost nad 70 dB, a tedy pokud chcete tišší model hledejte hlučnost pod touto hranicí. Hlučnost se pohybuje od nějakých 62 dB (opravdu tišší a příjemné vysávání) až po 80 dB.

Baterie – baterie v AKU vysavačích mohou být: Li-Ion (nejpoužívanější s nejdelší životností a větší napětí), Ni-Cd (používaly se hlavně ve starších typech, mají nižší kapacitu, ale dnes je potkáte spíše výjimečně), Ni-Mh (dobrá životnost, ale jednotlivé články mají malé napětí).