Menu Zavřeno

Jak vybrat dětskou chůvičku?

NEJLEPŠÍ DĚTSKÉ CHŮVIČKY

Dětské chůvičky jsou užiteční pomocníci na hlídání dětí. V podstatě jde o vysílačky, které pomocí přenosu zvuku, případně i obrazu, umožňují kontrolovat stav vašeho miminka. Existuje velké množství elektronických chůviček s různými vlastnostmi. Záleží jen na tom, jaké parametry jsou pro vás důležité.

Jak vybrat chůvičku?

Analogové chůvy – pracují na nižších frekvencích a menším počtu kanálů. Díky tomu mají lepší dosah, ale zároveň jsou náchylnější k rušení jiným zařízením.

Digitální chůvy – pracují na vyšších frekvencích a vyšším počtu kanálů. Čím vyšší frekvence přenosu, tím více je přenos rušen různými překážkami v prostoru. Díky velkému počtu kanálů jsou však vhodné do oblastí s hustou sítí.

Vzdálenost – uvádějí výrobci vždy ve volném prostoru a za ideálních podmínek. Počítejte tedy s tím, že reálný dosah bude nižší. Pokud plánujete používat chůvu v členitějším prostředí (např. hotelech), pak se zaměřte na ty s větším dosahem.

Napájení – může probíhat buď prostřednictvím baterie, ze sítě, nebo oběma způsoby. Rodičovská i dětská jednotka může mít odlišné způsoby napájení. Pokud budete chtít nechat dětskou jednotku v kočárku, pak se ujistěte, že nemusí být zapojena do sítě.