Menu Zavřeno

Nejzajímavější školy na světě

Školy, kde se učí nejenom fakta, ale i životní lekce

Tyto školy se vyznačují nejenom akademickou excelencí, ale také unikátními programy, které připravují studenty na výzvy moderního světa. Každá z nich má své vlastní unikátní charakteristiky a přístup k vzdělávání.

 1. Univerzita v Oxfordu, Spojené království:
  Starobylá univerzita, založená v 12. století, je známá svým vysokým akademickým standardem a historickými tradicemi. Oxfordský model výuky zahrnuje individuální tutorství a debatní semináře.
 2. Massachusetts Institute of Technology (MIT), USA:
  MIT je přední technologická škola, kde studenti nejen získávají technické dovednosti, ale jsou také povzbuzováni k tvořivosti a inovacím. MIT je centrem průlomového výzkumu a vývoje.
 3. Škola ekonomiky a managementu na Tsinghua University, Čína:
  Tsinghua University je známá svým prestižním programem ekonomie a managementu. Absolventi této školy hrají klíčovou roli v podnikání a ekonomickém rozvoji v Číně.
 4. Harvardova univerzita, USA:
  Harvard je jednou z nejstarších a nejuznávanějších univerzit na světě. Je známá pro svůj interdisciplinární přístup k vzdělání a výzkumu, a také pro své vlivné absolventy.
 5. Tokyo Institute of Technology, Japonsko:
  Tato japonská technologická škola se specializuje na inženýrské a technologické obory. Je považována za jednu z nejlepších ve svém oboru v Asii.
 6. ETH Curych, Švýcarsko:
  Federální technická vysoká škola v Curychu je známá svým výzkumem a výukou v oblasti technologie, inženýrství, matematiky a přírodních věd. Je považována za jednu z nejlepších technických škol na světě.
 7. Yaleova univerzita, USA:
  Yale je známá svou širokou nabídkou programů v humanitních a společenských vědách. Univerzita je také domovem mnoha kulturních a uměleckých institucí.
 8. National University of Singapore (NUS), Singapur:
  NUS je jednou z nejlepších univerzit v Asii. Má výrazný mezinárodní vliv a nabízí široké spektrum programů včetně obchodu, inženýrství a věd.
 9. California Institute of the Arts (CalArts), USA:
  CalArts je jednou z předních uměleckých škol na světě, kde studenti mají možnost prozkoumat různé umělecké disciplíny včetně divadla, filmu, designu a výtvarného umění.
 10. Peking University, Čína:
  Peking University je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších univerzit v Číně. Je známá svým výzkumem a výukou v oblasti humanitních věd, přírodních věd a managementu.