Menu Zavřeno

Jak vybrat vaflovač?

NEJLEPŠÍ VAFLOVAČ

Patříte k lidem, kteří si rádi dopřejí sladké snídaně, či večeři a nebaví vás pořád dělat palačinky? Pokud jste si odpověděli ano, určitě se vám hodí vaflovač, se kterým si připravíte chutné a doma upečené sladké jídlo během několika krátkých minut. Fantazii v přílohách se meze nekladou, ať už si je nakonec ozdobíte ovocem, čokoládou nebo zmrzlinou, určitě si pochutnáte.

Jak vybrat vaflovač?

Provedení – většina má prakticky stejný základní design. Jde o dvě plochy na pečení, které jsou na jedné straně spojeny a na druhé straně doplněno rukojetí, pomocí které se zavírají. Se stoupající cenou stoupá kvalita použitých materiálů a odolnost vaflovače. V případě levnějších modelů je mnoho komponentů z plastu. Dražší vaflovače bývají z nerezu, která je odolná a vydrží.

Počet a tvar vaflí – na jedno naplnění upečete od dvou do pěti vaflí. Nejběžnějším tvarem jsou nepochybně belgické vafle ve tvaru čtvrtkruhu. Na trhu však najdete i vaflovače ve tvaru listu, srdce nebo čtverce.

Příkon – vyšší příkon rychleji peče. I příkon obyčejně stoupá s cenou vaflovače, což je samozřejmě spojeno s klesající dobou přípravy. Obecně se však dá říci, že chutné sladké snídaně si v každém, i tom nejlevnějším připravíte za pár minut.

Nastavitelný termostat – vaflovač, který disponuje nastavitelným termostatem umožní připravit různě propečené vafle. Termostat může být manuální nebo elektronický. Manuálními termostaty jsou vybaveny levnější modely. Dražší disponují elektronickými termostaty, které jsou extrémně přesné.

Nepřilnavý povrch – prakticky každý je vybaven nepřilnavým povrchem. Levnější modely jsou však náchylné na poškrábání a před pečením je třeba potřít plochy malým množstvím oleje.

Světelné kontrolky – informují obyčejně o dvou věcech. O tom, že je vaflovač zapnutý a o tom, zda je zahřátý na správnou teplotu. Pokud vaflovač kontrolky nemá, musíte se spolehnout na svůj odhad, který však nemusí být vždy správný a vafle se neupečou tak jak mají.

Zvukový signál – vaflovač vás na ukončení pečení upozorní zvukovým signálem. Takto se vám nikdy žádná vafle nepřepálí. Tímto doplňkem však naneštěstí disponují obvykle pouze dražší modely.

Tepelně izolované rukojeti – modely ze střední a vysoké cenové kategorie jsou doplněny tepelně izolovanými rukojeťmi. Při pečení tak nehrozí žádné popálení.

Skladování – každá hospodyňka ví, že místa v kuchyni není nikdy dost. Proto je vhodné zvolit model, který je možné skladovat i ve vertikální poloze.