Menu Zavřeno

Jak vybrat ústní sprchu?

NEJLEPŠÍ ÚSTNÍ SPRCHA

Zubní kartáček je alfou a omegou čištění zubů, ale bohužel, nedostaneme se s ním úplně všude – stále potřebujeme nějak vyčistit mezizubní prostor a postarat se o zdraví svých dásní. I když jsou na trhu mezizubní kartáčky, dentální nitě a další manuální pomůcky, přece jen nejpříjemnější je dočišťování pomocí příjemných mikrobublinek z ústní sprchy. Nejlepší ústní sprcha vyčistí mezizubní prostor, namasíruje dásně a osvěží ústa.

Jak vybrat ústní sprchu?

Typ ústní sprch – na trhu se setkáte s cestovní ústní sprchou, stolní a s ústním centrem. Cestovní ústní sprchy jsou praktické díky tomu, že je lze jednoduše přenášet s sebou na dovolené nebo pracovní cesty. Stolní jsou na elektřinu a hodí se do každé koupelny. Ústní centrum je komplet elektrického zubního kartáčku spolu s ústní sprchou.

Režimy čištění – ústní sprcha by měla mít alespoň 2 režimy čištění, a to jemnější a intenzivnější. Dobrá ústní sprcha by však mohla mít i impulsní čištění s přerušovaným stříkáním vody. Mimořádně efektivní je čištění pomocí mikrobublinek, které dokáže ústní sprcha vytvořit – jsou příjemnější než silné stříkání vody a šetrnější k dásním, zvláště pokud je máte citlivější.

Použití ústní vody – některé ústní sprchy umožňují mít v nádobce místo obyčejné vody ústní antimikrobiální vodu, čímž se čištění stává nejen hygieničtějším, ale i svěžejším. Klasické ústní vody pak v případě potřeby můžete nahradit hojivými / léčivými ústními vodami (například při problémech s dásněmi).

Náhradní hlavice – hlavice se časem, podobně jako kartáčky, opotřebují. Pro dosahování maximálních výsledků byste měli hlavici měnit jednou za pololetí, proto si ověřte dostupnost náhradních dílů a příslušenství ještě před koupí ústní sprchy.

Další funkce – kvalitní ústní sprchy mají časovač, abyste si zuby čistili vždy stejně dlouho (alespoň jednu minutu). Samozřejmostí má být eronomie pro snadné držení ústní sprchy v rukou a otáčení tryskou podle potřeb.

Způsob napájení – cestovní ústní sprchy jsou na baterky nebo nabíjecí. Stolní ústní sprchy a ústní centra mají klasické zapojení do sítě, takže neřešíte kupování baterek.