Menu Zavřeno

Jak vybrat navigaci?

NEJLEPŠÍ NAVIGACE DO AUTA

Autonavigace se stala běžným společníkem nejednoho řidiče. Kromě bezpečného dovezení z bodu A do bodu B, zvládnou lepší navigace do auta předpokládat a upozornit na zácpy, vyznačit nejbližší čerpací stanici nebo i vyznačit přejezd přes komplikovanější křižovatku realistickým zobrazením konkrétní křižovatky.

NAVIGACE »

Jak vybrat navigaci?

Velikost displeje a rozlišení – menší displej má menší tlačítka na klávesnici, takže by se vám adresy mohli zadávat horší, na druhé straně někomu příliš velký displej překáží a raději sáhne po menším. Co se týče rozlišení, vždy vybírejte to lepší, abyste i na malém displeji viděli detaily.

Aktualizace map – někteří výrobci mají každou aktualizaci zpoplatněnou, jiní je nabízejí tuto funkci až doživotně zdarma. Standardně se nabízejí aktualizace po dobu dvou let, což je zároveň i záruční doba. Nejlevnější modely podporují aktualizace například tři měsíce, pak jsou placené.

Režim online a režim offline – zjistěte si, co všechno navigace nabízí když budete pouze offline bez připojení na internet.

Doplňkové funkce – zamyslete se nad tím, jaké další funkce budete potřebovat. Pokud nevyužijete přehrávání hudby prostřednictvím navigace, zbytečně za to nepriplácajte. Pro někoho je užitečná i možnost připojení couvací kamery; na displeji navigace pak uvidíte, co je za vámi po zařazení zpátečky. Populární je funkce Bluetooth, ať můžete jedním tlačítkem na navigaci přijímat hovory.

Výdrž baterie – při navigaci je to dost podstatný údaj, pokud nechcete mít stále připojenou nabíječku.

NAVIGACE »