Menu Zavřeno

Jak vybrat chytré hodinky?

NEJLEPŠÍ CHYTRÉ HODINKY

Vývoj jde neustále dopředu, proto máme možnost zakoupit si inteligentní hodinky tzv. smartwatch, které dokáží mnohem víc než jen zobrazit aktuální čas nebo datu. Nejlepší chytré hodinky jsou kompatibilní s vaším smartphonem. Mohou tak zobrazit zmeškané hovory, upozornit ikonkou na nové emaily a počítat vaše kroky. Chytré hodinky zvládnou dokonce měřit kvalitu vašeho spánku nebo ovládat fotoaparát na smartphonu pro dokonalé záběry z dovolené. Pokud často hledáte svůj smartphone, tak hodinky disponují funkcí prozvonění, abyste jej snáze našli. Můžete i dostávat upozornění na to, že se blíží bouřka apod. Rozhodně tedy nejde jen o pouhé hodinky.

Jak vybrat chytré hodinky?

Zohledněte své vlastní potřeby – nejprve se zamyslete nad tím, co od smart hodinek očekáváte. Pokud vám stačí jen základní funkce, nemusíte zbytečně platit vyšší ceny, ale pokud chcete sledovat kvalitu svého spánku nebo využívat hodinky i při sportovních aktivitách, musíte pravděpodobně počítat s vyšší cenou.

Nešetřete na kvalitě – důvěřujte raději značce s dobrým jménem a zkušenostmi.

Kompatibilita se smartphonem – smartphone s operačním systémem Android vyžadují hodinky kompatibilní s Androidem. Pokud máte Windows Phone, také hledejte chytré hodinky schopné komunikovat s platformou Windows. Uživatelé značky Apple mají k dispozici pouze hodinky od této značky (zpravidla žádné jiné než Apple nejsou kompatibilní).

Vlastnosti chytrých hodinek – některé jsou určeny speciálně pro sportovce, například cyklistům ukážou délku tratě, kterou mají za sebou. Ty kvalitnější jsou odolné vůči poškrábání, což určitě využijete i v běžném životě, kdy nikdy nevíte o co se hodinky mohou během dne poškrábat.

Pánské, dámské a unisex – nejčastěji najdete na trhu chytré hodinky rozděleny do dvou základních skupin: dámské a pánské. Někteří výrobci však nabízejí i unisex, ale obvykle jsou více vyhledávané pánské nebo dámské.

Vlastní styl a váš vkus – v nabídce jsou chytré hodinky ve sportovním stylu, decentní, luxusní i klasické pro běžné nošení. Některé mají vyměnitelný řemínek v různých barvách pro dokonale sladěný outfit.

Konektivita – smartwatch zpravidla disponují funkcí Bluetooth, NFC nebo Wi-Fi a některé zvládají všechny tři způsoby připojení najednou.