Menu Zavřeno

Jak vybrat těhotenský test?

NEJLEPŠÍ TĚHOTENSKÝ TEST

Kdysi se ženy mohly spolehnout pouze na první příznaky těhotenství, mezi které patří vynechání menstruace, nevolnost či pnutí v prsou. Později se používal pro tyto účely roztok s jódem, který se vlil do vzorku moči a pokud taková směs zfialověla, tak byla žena těhotná. V současnosti však nejlepší těhotenský test odhalí těhotenství již 7 dní po oplodnění vajíčka, tedy ještě před vynecháním menstruace. Na trhu jsou i digitální těhotenské testy, které umí v případě těhotenství zobrazit i jeho týden.

Jak vybrat těhotenský test?

Typ testu – testy pro vyhodnocení potřebují moč nebo krev. Nejrozšířenější těhotenské testy ověřují moč – jsou přesné na více než 99% a velmi jednoduché na použití. Méně rozšířené jsou krevní těhotenské testy, které jsou o dražší a možná pro mnohé ženy i méně příjemné. Oba typy testů jsou stejně spolehlivé.

Citlivost testu – je udávána hodnotou IU / ml. Nejčastěji se setkáte s těhotenskými testy 25 IU / ml. Jsou na trhu i těhotenské testy s citlivostí 10 IU / ml, které se umí odhalit těhotenství již po méně než sedmi dnech od možné otěhotnění.

Druhy testů – mezi nejprodávanější těhotenské testy patří proužek, který ponoříte do nádobky s močí a výsledek se ukáže do deseti minut. Tyčinkové testy vyhodnotí výsledek z tekoucí moči, což je pro mnohé ženy jednodušší, protože nepotřebujete žádnou nádobku na moč. Výsledek je zřetelný do pěti minut. Kazetové testy jsou  méně komfortní, neboť musíte moč zachytit do nádobky a potom přibaleným kapátkem nakapat stanovený počet kapek kvůli výsledkům testu. Výsledek byste měli vidět do čtyř minut. Mezi nejnovější testy patří těhotenský digitální test, kterému stačí pár vteřin kontaktu s močí, a následně uvidíte výsledek do tří minut.

Datum spotřeby – určitě si tento údaj zkontrolujte, v opačném případě by výsledek nemusel být správný.

Cena – nejlevnější se pohybují kolem tří 70 Kč, za ty nejdražší zaplatíte přibližně 300 Kč. Nejlevnější jsou tzv. pásky.