Menu Zavřeno

Jak vybrat tablety do bazénu?

NEJLEPŠÍ TABLETY DO BAZÉNU 10 v 1

V kategorii bazénové chemie se jedná o nejmodernější přípravek pro úpravu bazénové vody. Tablety 4v1 nebo 5v1 také nazývané jako „multifunkční tablety“ stabilizují hodnotu pH vody, zabezpečují optimální koncentraci aktivního chloru v bazénové vodě,  udržují vápenaté a hořečnaté ionty v rozpustné formě a tím brání vzniku inkrustů na stěnách bazénu a bazénovém příslušenství. Neposlední řadě usnadňují vysrážení nerozpustných nečistot a jejich následné snadnější odstranění prostřednictvím bazénové filtrace. Multi tablety 5v1 o hmotnosti 20 g jsou určené pro menší bazény. Tablety o hmotnosti 200 g jsou výhodné pro použití ve středních a velkých rodinných bazénech a tablety 500 g pro velké domácí bazény nad 50 m3.

Výhodou tablet je bezesporu jejich snadné dávkování – tabletu stačí umístit do plováku, dávkovače tablet či skimmeru, kde se bude pomalu rozpouštět a umožní tak rozptýlení účinných složek do bazénové vody. Při správné poměru tablet na objem vody nepotřebujete další chemii, je třeba pouze najít optimální dávkování pro velikost vašeho bazénu. Jakmile jej najdete, pak vám pouze s tímto přípravkem vydrží voda čirá po celou sezónu. V případě horší kvality vody můžete tabletu dát do sítka výpusti filtrace, kde dojde k jejímu rychlejšímu uvolnění do vody a funkční látky začnou rychleji obnovovat správné prostředí vody.

Obrovskou výhodou jsou kruhové bazény, kde lze vodu díky správnému nastavení bočního vyústění filtrace neustále točit, čímž dojde k dokonalému rozmíchání všech účinných složek v tabletách a usazení nečistot ve středu bazénu. Následně stačí pouze vysát usazeninu z prostředku bazénu, což je rychlé a úsporné, protože nevysáváte celou plochu bazénu, přičemž často dochází k vypuštění zbytečně velkého množství vody.

Pro velké bazénu se doporučuje místo jedné velké tablety využít dva plováky a klidně dvě menší tablety, čímž opět docílíte lepšího rozprostření účinných látek po celé ploše bazénu.

Jak vybrat tablety do bazénu?

Cena – při výběru se řiďte hlavně cenou. Funkční látky a složení je u 4v1 a 5v1 téměř vždy totožné, takže je zbytečné připlácet za „značku“ výrobce.