Menu Zavřeno

Jak vybrat robotický vysavač?

NEJLEPŠÍ ROBOTICKÉ VYSAVAČE

Pravidelný úklid vám usnadní šikovný vysavač, který podlahu důkladněji vyčistí, a to naprosto sám. Nejlepší vysavače na trhu vám uspoří spoustu času a vysají byt bez obsluhy. Dražší vysavače zvládnou i funkce načasování nebo vysát bez skoro bez hluku. Robotické vysavače jsou již cenově dostupné, jen si třeba vybrat ten svůj.

Jak vybrat robotický vysavač?

Robotický vysavač se vybírá podle podlahy – chcete-li vysávat tvrdé podlahy (korek, parkety, plovoucí podlahu apod.) Postačí vám méně výkonný vysavač protože v podstatě chcete vysáváním nahradit klasické zametání. Na vysávání koberců potřebujete výkonnější vysavač, neboť k vláknům na koberci se vysavač musí důkladně přisát.

Ptejte se na způsob čištění – není jedno jako budete vysavač čistit, a tak přímo na prodejně zjišťuje zda se je možné se k nádobce jednoduše dostat ( nádobku někde jinde).

Baterie – většina robotických vysavačů má nabíjecí stanici, takže pokud detekují nízkou hodnotu baterie, tak se přemístí k nabití do stanice. Hleďte ale na pohotovostní režim, pokud bude příliš krátký, tak se může prodloužit samotný úklid – hlavně velkého bytu.

Hlučnost – vysávání je samo o sobě hlučné a hlučnější vysavač udělá úklid ještě více nepříjemným. Většina vysavačů na trhu má hlučnost nad 70 dB, a tedy pokud chcete tišší model hledejte hlučnost pod touto hranicí. Hlučnost se pohybuje od nějakých 62 dB (opravdu tišší a příjemné vysávání) až po 80 dB.