Menu Zavřeno

Jak vybrat ledovač?

NEJLEPŠÍ VÝROBNÍKY LEDU

Léto a horké dny se mnohým z nás spojují s chlazenými drinky těch nejrůznějších chutí. Nejlepší domácí výrobník ledu je tím správným pomocníkem v případě, že se chcete zchladit v pohodlí domova vlastním drinkem. Led z výrobníku lze využít i při smoothie nápojích – v zimě jej využijete na přípravu smoothie nápojů a v létě k přípravě příjemně chladivých nápojů například z jahod, máty a ledu.

Jak vybrat ledovač?

Kapacita nádoby – standard se pohybuje kolem 3,2 litru. Jde tedy o údaj objemu vody, který budete potřebovat na výrobu ledu. Vždy je tento údaj individuální v závislosti na konkrétním modelu výrobníku. Kapacita nádoby na led vypovídá o tom, kolik ledu dokáže vyrobit výrobník ledu na jedno naplnění (například 1 kg čerstvého ledu nebo 600 g čerstvého ledu).

Čas výroby ledu – zjistěte ještě před koupí jak dlouho budete na led čekat.

Rozměry výrobníku ledu – je skvělé mít doma šikovný výrobník ledu, avšak měli byste zhodnotit ještě před koupí, kolik máte volného prostoru. Pokud ho chcete přenášet, tak myslete i na váhu. Určitě nechcete nést příliš těžký přístroj nebo mít doma další spotřebič, pro který není místo.

Funkce – pokud si myslíte, že výrobník ledu je jen obyčejný přístroj, kterému stačí pouze voda a stlačení knoflíku, možná budete překvapeni. Kvalitní model vám kontrolkou indikuje, zda máte na výrobu ledu dostatek vody v nádobce a bude také signalizovat, že je čerstvý led už hotový. Navíc může mít funkci časovače pro pozdější výrobu ledu – stačí ho naplnit vodou a nastavit, kdy má začít vyrábět led a když se vrátíte domů, budete mít vyrobený čerstvý led pro nápoje.

Velikost kostek – nejlepší domácí výrobník ledu má možnost nastavení alespoň dvou velikostí kostek ledu, ty dražší výrobníky nabízejí až tři velikosti kostek ledu.

Čištění a příslušenství – pokud je to možné, podívejte se na to, jak se čistí (čím složitější čištění tím méně se vám ho bude chtít používat). Někteří výrobci nabízejí i příslušenství, například šikovnou lopatku na nabírání hotových kostek ledu.