Menu Zavřeno

Jak vybrat set top box?

NEJLEPŠÍ SET TOP BOXY

Nainstalujte si své oblíbené programy a mnoho dalších za pomoci moderních DVB set top boxů, které vám nabídnou kvalitní přenos obrazu a zvuku, bez nechtěných šumů, což vám přinese lepší televizní zážitek.

Jak vybrat set top box?

Set top box je pro vás dobrou investicí, pokud váš současný televizor nemá možnost DVB-T tuneru, a tedy neumožňuje to, abyste přijímali kromě analogového vysílání digitální signál. Novější modely televizorů tento konektor mají. Pokud se ptáte na cenu, trh se set top boxy se pohybuje ve velmi příznivých cenách, takže o vyprázdnění peněženky se nemusíte obávat.

Cena – existují set top boxy, které umožňují nahrávat na disk, ale i takové, které propojíte s laptopem či domácím kinem. To vše se odrazí na výsledné ceně.

DVB-T a DVB-S – DVB-T označuje digitální pozemní přenos a DVB-S vysílání pomocí satelitní antény. Při koupi musíte rozlišovat, zda umožňuje příjem pouze pozemního nebo i satelitního signálu. Ty, které umožňují obojí, se nazývají kombo – připlatíte.

SCART a RF modulátor – pokud máte televizor, který nemá konektor SCART, potřebujete si koupit s RF modulátorem.

Počet tunerů – nejlevnější modely mají 1 tuner, což znamená, že jej můžete zapojit pouze na jeden televizor a sledovat na něm pouze jeden televizní program bez možnosti současného nahrávání dalšího programu.