Menu Zavřeno

Jak vybrat samoopalovací krém?

NEJLEPŠÍ SAMOOPALOVACÍ KRÉM

S prvními slunečními paprsky přichází i touha po tmavší pokožce. Všichni ale nemůžeme pokožku vystavit na slunce nebo chodit do solárií, a proto mnohé značky přišly na trh se samoopalovacími přípravky – krém, pěnu, sprej nebo tělové mléko prostě jen nanesete na pokožku, počkáte cca 15 až 20 minut a můžete si nahodit oblečení. Pokožka získá krásný tmavý vzhled, aniž byste se museli opalovat.

 ModelKonzistenceObjemPokožka
1.La Roche-Posay AutoheliosKrém100 mlCitlivá
2.St. Moriz Self TanningPěna200 mlVšechny typy
3.Bioderma Photoderm AutobronzantSprej150 mlCitlivá
4.Dermacol Self TanTělové mléko200 mlVšechny typy
5.Astrid SunSprej150 mlVšechny typy
6.RYOR Face & Body CareTělové mléko200 mlVšechny typy
7.Clarins Sun Self-TannersKapky15 mlVšechny typy
8.Vichy Idéal Soleil CapitalTělové mléko100 mlCitlivá
9.Avène Sun Self TanningGel100 mlCitlivá
10.Bielenda Magic BronzePěna150 mlVšechny typy

Jak vybrat samoopalovací krém?

Konzistence – Co vám vyhovuje více? Krémy, gely, tělová mléka, spreje, pěny nebo olejové konzistence samoopalovacích přípravků? Vše má své výhody i nevýhody a co vyhovuje vaší kamarádce či kolegyni, nemusí vyhovovat vám. Ideální je zakoupit si dva různé přípravky a vyzkoušet, který na vás vypadá lépe.

Krémy na obličej – samoopalovací krémy na pokožku jsou jiné než na pleť, a proto je vhodné tyto přípravky rozlišovat a používat správné. Tvář je totiž citlivější, proto vyžaduje složení bohaté na vitamin E a kyselinu hyaluronovou.

Zkoušejte – pokud vás netlačí čas, dopřejte si klid na vybírání. Nejen drogerie mají samoopalovací krémy, ale najdete je také v parfumeriích a internetových obchodech. Čím více značek zkusíte, tím lépe zjistíte, co vlastně potřebujete a co by vám mohlo vyhovovat.

Správné používání – výsledný efekt může souviset se způsobem nanášení nebo s typem přípravku. Suchá pokožka si dost možná nebude rozumět s pěnou, která rychle schne a nemusí obsahovat dostatečné množství hydratačních složek. Spreje rychle schnou a je třeba je nanášet rovnoměrně. Samoopalovací tělová mléka jsou méně tuhá než krémy, proto jim mnozí dávají přednost. Krémy třeba důkladně rozetřít. Obecně však záleží na vaší zkušenosti a vaší pokožce.