Menu Zavřeno

Jak vybrat samoopalovací krém?

NEJLEPŠÍ SAMOOPALOVACÍ KRÉM

S prvními slunečními paprsky přichází i touha po tmavší pokožce. Všichni ale nemůžeme pokožku vystavit na slunce nebo chodit do solárií, a proto mnohé značky přišly na trh se samoopalovacími přípravky – krém, pěnu, sprej nebo tělové mléko prostě jen nanesete na pokožku, počkáte cca 15 až 20 minut a můžete si nahodit oblečení. Pokožka získá krásný tmavý vzhled, aniž byste se museli opalovat.

KOUPIT KRÉM 🛒

Model Konzistence Objem Pokožka
1. La Roche-Posay Autohelios Krém 100 ml Citlivá
2. St. Moriz Self Tanning Pěna 200 ml Všechny typy
3. Bioderma Photoderm Autobronzant Sprej 150 ml Citlivá
4. Dermacol Self Tan Tělové mléko 200 ml Všechny typy
5. Astrid Sun Sprej 150 ml Všechny typy
6. RYOR Face & Body Care Tělové mléko 200 ml Všechny typy
7. Clarins Sun Self-Tanners Kapky 15 ml Všechny typy
8. Vichy Idéal Soleil Capital Tělové mléko 100 ml Citlivá
9. Avène Sun Self Tanning Gel 100 ml Citlivá
10. Bielenda Magic Bronze Pěna 150 ml Všechny typy

Jak vybrat samoopalovací krém?

Konzistence – Co vám vyhovuje více? Krémy, gely, tělová mléka, spreje, pěny nebo olejové konzistence samoopalovacích přípravků? Vše má své výhody i nevýhody a co vyhovuje vaší kamarádce či kolegyni, nemusí vyhovovat vám. Ideální je zakoupit si dva různé přípravky a vyzkoušet, který na vás vypadá lépe.

Krémy na obličej – samoopalovací krémy na pokožku jsou jiné než na pleť, a proto je vhodné tyto přípravky rozlišovat a používat správné. Tvář je totiž citlivější, proto vyžaduje složení bohaté na vitamin E a kyselinu hyaluronovou.

Zkoušejte – pokud vás netlačí čas, dopřejte si klid na vybírání. Nejen drogerie mají samoopalovací krémy, ale najdete je také v parfumeriích a internetových obchodech. Čím více značek zkusíte, tím lépe zjistíte, co vlastně potřebujete a co by vám mohlo vyhovovat.

Správné používání – výsledný efekt může souviset se způsobem nanášení nebo s typem přípravku. Suchá pokožka si dost možná nebude rozumět s pěnou, která rychle schne a nemusí obsahovat dostatečné množství hydratačních složek. Spreje rychle schnou a je třeba je nanášet rovnoměrně. Samoopalovací tělová mléka jsou méně tuhá než krémy, proto jim mnozí dávají přednost. Krémy třeba důkladně rozetřít. Obecně však záleží na vaší zkušenosti a vaší pokožce.

KOUPIT KRÉM 🛒