Menu Zavřeno

Jak vybrat konvici?

NEJLEPŠÍ KONVICE

Rychlovarnou konvici dnes najdeme téměř v každé domácnosti. Tak, jak napovídá její název, je skvělým pomocníkem, v němž uvaříte vodu během několika minut. Ať už máte chuť na kávu, čaj, nebo potřebujete ušetřit čas při vaření těstovin, vždy se můžete na rychlovarnou konvici spolehnout.

Jak vybrat varnou konvici?

Objem – na trhu najdete konvice různého objemu – od 0,5 do 3,5 l. Pro běžnou čtyřčlennou rodinu je ideální volbou konvice s objemem 1,7 l. Dvoučlenná domácnost si vystačí is objemem okolo 1 l.
Důležité je také vědět, jaké minimální množství vody se dá v konvici ohřát, aby nedocházelo ke zbytečnému plýtvání elektrickou energií.

Příkon – příkon konvice přímo ovlivňuje dobu ohřívání vody (čím vyšší je příkon, tím kratší je doba ohřevu). Ideální konvice do domácnosti mají příkon kolem 2000-2200 W. Vysoký příkon však znamená i vyšší spotřebu elektrické energie a proto je důležité hledat konvici, která neprodlužuje var (vypne se hned po sevření vody) a nemá tepelné ztráty. Takové informace vám nejlépe poskytnou uživatelské recenze na Heurece.

Materiál nádoby – nádoby rychlovarných konvic mohou být vyrobeny z několika druhů materiálu. Plast – levný a lehký materiál, který však nedisponuje dlouhou životností. Některé plasty po kontaktu s vroucí vodou nepříjemně páchnou. Nerez – nejběžnější materiál, který je odolnější, ale při některých povrchových úpravách náchylný na poškrábání. Sklo – stylový materiál, přes který celý proces vaření vody uvidíte. Nevýhodou je usazování vodního kamene, který zanechává na stěnách nádoby nepěkné skvrny. Není tedy vhodný zejména tam, kde je tvrdá voda. Keramika a porcelán – zajímavé materiály, které se používají zejména na různé retro konvice.

Bezpečnost – varná konvice by měla disponovat třemi bezpečnostními prvky. Konvice se automaticky vypne po zahřátí vody na zvolenou teplotu. Konvice se vypne, když se pustí prázdná. Konvice se vypne, když není správně umístěna v podstavci nebo se z něj sundá.

Snadnost používání – rychlovarnou konvici používáme prakticky každý den. Proto by měla být její obsluha opravdu jednoduchá. Běžným doplňkem, který usnadní používání konvice je tlačítko pro otevření víka konvice. Modernější konvice jsou doplněny i o zvukový signál ukončení ohřevu. V případě konvic s regulací teploty se nejsnáze obsluhují ty, které mají, pro konkrétní teplotu, tlačítka.

Délka kabelu – délku kabelu volte podle rozmístění zásuvek v kuchyni. Praktické je také navíjení kabelu dovnitř podstavce.

Inovativní prvky – nejběžnější pokrokovou funkcí rychlovarné konvice je regulace teploty ohřevu. Pro některé nápoje, zejména čaje, není vhodná vařící voda. Proto pokud patříte k lidem, kteří ocení šálek kvalitního čaje, určitě investujte do konvice, která je takovou funkcí doplněna. Dalším zlepšením je schopnost konvice udržet vodu po déle v požadované teplotě. Tím získáte po uvaření vody dostatek času na přípravu potřebných věcí.