Menu Zavřeno

Jak vybrat herní konzole?

NEJLEPŠÍ HERNÍ KONZOLE

Hry už dávno nehrají jen děti – herní svět patří i dospělým. Na trhu je nespočet her s různou tématikou, takže si konzoly získali i pozornost žen. Vlastnit herní konzoli znamená hrát ihned, jakmile zapnete televizor a herní konzoli, aniž byste museli stále zdlouhavě nastavovat. Nejlepší herní konzole dokázali okouzlit různé věkové kategorie i tím, že do domácností přinesly hravost a odpočinek. Je to takový útěk od každodenních starostí a povinností.

Jak vybírat konzole?

Jaké hry chcete hrát – některé hry jsou exkluzivní, zahrajete je jen na vybrané herní konzole, takže před koupí dobře promyslete výběr konzoly podle toho, jaké hry na trhu se vám líbí víc – jedná se především o Nintendo. Na internetu vyhledejte několik her a zjistěte o nich, na kterých konzolích jsou dostupné.

Zvuk na herních konzolách – některé herní konzole umožňují výstup zvuku. Je dobré znát tento údaj ještě před nákupem.

Připojení herní konzole – dnes už každý televizor disponuje HDMI připojením a konzole nabízí především HDMI připojení. Pokud je nutný jiný způsob připojení, zjistěte si podrobnosti.

Přenosné herní konzole a stolní herní konzole – přenosné herní konzole jsou skvělá na hraní v exteriérech, na kolejích, během dovolených, na chatě nebo během cestování. Jsou malé a dobře skladné. Mají zabudovaný displej (může být i dotykový, ale není to pravidlo) i ovládání a zvuk uslyšíte po připojení sluchátek s 3,5 mm Jack konektorem. Stolní herní konzole jsou ty klasické, které musíte připojit k televizoru. Pro dokonalý zážitek z hraní k nim můžete dokoupit bohaté příslušenství (volant a pedály na hraní závodních her, snímače pohybu pro hraní pohybových her atd.).

Způsoby ovládání herních konzolí – herní konzole se dají ovládat buď joystickem, ale i dotykovým ovladačem nebo dokonce gesty díky pohybovým senzorem.

Značka herní konzole – hráči mezi sebou často řeší otázku, která herní konzole je lepší. Odpověď jednoduše neexistuje. Každý hráč má své vlastní nároky. Zatímco jednomu vyhovuje Xbox, další se pyšní herní konzolí Wii od značky Nintendo nebo Play Station.