Menu Zavřeno

Jak vybrat pilu?

NEJLEPŠÍ MOTOROVÁ PILA

Pilu do své zahrádky asi nechcete kupovat každý rok, protože jde často o nemalou investici do zahradničení. Když už pila, tak pořádná – taková, co opravdu zvládne řezat i trdší dřevo a bude na zahradě nápomocná. Kvalitní motorové pily pak vydrží opravdu dlouho, jen je třeba vybrat tu správnou.

Jak vybrat motorovou pilu?

Používání – kvalitní motorová pila zvládne dlouhé řezání tlustších větví i kmenů stromů. Profesionální motorová pila zvládá každodenní řezání velkých polen a hrubých kmenů. Jednoduchá motorová pila je určena pro příležitostné řezání větví na zahradě. Investujte do nové pily podle toho, jak často ji chcete používat.

Náročnost práce – možná teď potřebujete řezat velké kusy dřeva, ale tak za rok se může situace změnit a vy budete chtít řezat už jen drobné větve. Při této otázce jde o výkon motorové pily. Zvažte proto, pro jaké účely má být nová motorová pila používána, abyste neinvestovali zbytečně mnoho nebo zbytečně málo.

Místo použití – pokud chcete používat motorovou pilu v řadové zástavbě, myslete na nižší hlučnost kvůli sousedům. Chcete-li řezat v méně zastavěné oblasti nebo v oblasti s chatkami, můžete si dovolit výkonnou motorovou pilu, která bude i hlučnější.

Délka lišty – řezací lišta o délce 30 cm zvládne jednoduché zahradní práce. Lišta dlouhá 45 cm je určena na profesionálněji řezání. Vybírejte tedy důkladně podle účelu.

Síla motoru – motorová pila by měla mít dostatečný výkon. Na řezání tvrdšího dřeva jako je buk nebo dub potřebujete výkon okolo 2,4 kW. Pokud se rozhodujete mezi dvěma téměř totožnými motorovými pilami, zvolte raději tu s větším výkonem.