Menu Zavřeno

Jak vybrat cyklosedačku?

NEJLEPŠÍ CYKLOSEDAČKY

Vášniví cyklisté se nemusí vzdávat svého koníčka ani po narození dítěte, ale právě naopak – cyklosedačky jsou mimořádně oblíbené pro své praktické využití. Navíc si je oblíbili i maminky, které chtějí zůstat i po porodu fit a v pohybu. V současnosti máte na výběr z množství různých typů a značek, takže si určitě vyberete. Dnešní cyklosedačky jsou velmi lehké, což oceníte především při delším výletu.

Jak vybrat cyklosedačku?

Umístění – existují 2 základní typy (před cyklistu nebo za cyklistu). Přední cyklosedačky mají zpravidla nižší nosnost (zvládnou dítě do 15 kilo) a zadní cyklosedačky unesou dítě do 22 kilo, což je pro mnohé rodiče efektivnější po finanční stránce (cyklosedačka se využije na delší dobu).

Způsob upevnění – cyklosedačky jsou buď samonosné (mají vlastní konstrukci, která je spojuje s rámem kola) nebo s montáží na nosič. Existují však i upevnění k sedadlové trubici a současně i k nosiči pro maximální uchycení cyklosedačky.

Možnosti nastavení – sledujte při koupi například možnost polohování cyklosedačky, neboť se běžně stává, že dítě usne, takže oceníte pevnou oporu celého těla. Důležitá je hloubka a šířka opěrek na nohy, v nichž je bude mít dítě po celou dobu sezení (nesmí hýbat nohama za jízdy). Důležitá je i pevnost bezpečnostních pásů a způsob jejich zapínání. Opěrka musí být nejlépe nad hlavu dítěte.

Označení – každá cyklosedačka musí mít vyznačeného výrobce nebo značku, datum výroby, vyznačené těžiště a označení EN 14344. Jen bezpečné cyklosedačky splnili tuto normu a jsou bezpečné i pro vaše dítě.

Cyklistická helma – každé dítě sedící v cyklosedačce musí mít na hlavě cyklistickou helmu. Sedačka by tedy měla mít i dostatek prostoru pro pohodlí dítěte s helmou.