Menu Zavřeno

Nejlepší zajímavosti o líbání

Líbání je univerzální gesto projevující něžnost, intimitu a citovou přitažlivost. Je to kulturně proměnlivý a biologicky podmíněný akt, který je v lidské společnosti často vnímán jako romantický a intimní. Zde jsou některé zajímavosti o líbání:

 1. Biologický význam: Líbání má biologický význam. Při líbání se uvolňují chemikálie, jako je oxytocin, který hraje roli v připojení a vytváření citové vazby.
 2. Různé formy líbání: Líbání může nabývat různých forem a intenzit. Od lehkých polibků na tváře po vášnivá a hluboká líbání. Každá kultura a jednotlivec může mít svůj vlastní styl líbání.
 3. Historie líbání: Historie líbání se datuje do pravěku. Existují archeologické nálezy, které naznačují, že líbání mohlo být praktikováno už v době kamenné.
 4. Zdravotní benefity: Líbání může mít pozitivní vliv na zdraví. Zvyšuje průtok krve, posiluje svaly obličejů, stimuluje slinné žlázy a může dokonce snižovat stres a tlak.
 5. Líbání ve světě: Různé kultury mají různé názory na líbání. Například ve Francii je líbání vnímáno jako důležitá součást romantického vztahu a je považováno za umění.
 6. Líbání a imunitní systém: Při líbání se vyměňují bakterie a viry, což může pomoci posílit imunitní systém a zvyšovat odolnost vůči nemocem.
 7. Líbání jako sociální rituál: Líbání nejen projevuje romantické pocity, ale může také sloužit jako sociální rituál nebo formální způsob pozdravu.
 8. První polibek: První polibek může být pro mnohé nezapomenutelným okamžikem. Některé kultury věnují zvláštní pozornost prvnímu polibku, považují ho za důležitý milník v romantických vztazích.
 9. Fobia z líbání: Existuje fobie z líbání nazývaná „filiophobia.“ Někteří lidé mají strach z líbání a mohou pociťovat úzkost při představě nebo skutečném líbání.
 10. Líbání ve filmu a literatuře: Líbání je často zobrazováno ve filmech, knihách a dalších uměleckých dílech jako romantický a vášnivý akt. Může sloužit jako symbol lásky a spojení mezi postavami.

Líbání je komplexní a vícevrstevnatý projev lidského vztahu a citového spojení. Je to intimní gesto, které hraje důležitou roli v mezilidských vztazích a romantických interakcích.

Víte, že..

 1. Líbáním po dobu jedné minuty spálíte asi 2 kalorie.
 2. Když se dva lidé políbí, vymění si něco mezi 10 miliony a 1 miliardou bakterií.
 3. Políbení někoho je mnohem hygieničtější, než potřesení rukou.
 4. Líbání může způsobit zubní kaz.
 5. Místo polibku syna na ústa, matky kmene Manchu líbou penis, protože líbání považují za sexuální akt.
 6. Nejdelší polibek trval 58 hodin, 35 minut a 58 sekund.
 7. Poprvé se dva muži políbili na obrazovce v roce 1927.
 8. Průměrný člověk stráví dva týdny svého života líbáním.
 9. Dvě třetiny lidí při líbání nakloní hlavu na pravou stranu.
 10. V Nevadě je nezákonné líbat s knírkem.
 11. Průměrný věk ve Velké Británii pro první polibek je 15 let.
 12. Líbání malého dítěte na uchu je pro něj nebezpečné.
 13. Nejvyhledávanější tutorial na YouTube je: „Jak se líbat.“
 14. Líbání zapojuje celkem 34 svalů obličeje a 112 dalších svalů.
 15. Za život si vyměníme až 100 tisíc polibků.