Menu Zavřeno

Zajímavostí o seriálu Wednesday

Wednesday je seriál, který se stal okamžitě hitem a choreografii na známou seriálovou písničku už umí zatančit většina dětí ve školkách, takže není divu, že se postava Wednesday stala vzorem i pro naše malé dítka. Čehož se okamžitě využilo a obchodníci nabízí spoustu produktů, které se seriálem souvisejí (kostým, figurky, paruky apod.)

Víte, že..

1. Wednesday je hororový komediální televizní seriál streamovaný na Netflixu. Jedná se o moderní ztvárnění Addams Family se zaměřením na postavu Wednesday Addams (Jenna Ortega). Wednesday natupuje do internátní školy Nevermore Academy (Nikdy víc), kterou navštěvovali i její rodiče Gomez (Luis Guzmán) a Morticia Addams (Catherine Zeta-Jones). Seriálovým producentem je Tim Burton.

2. Rodinný projekt Tima Burtona vznikal tři desetiletí. Burton původně režíroval The Addams Family (1991), protože měl plné ruce práce s Batman Returns (1992). Později byl připojen k stop-motion projektu Addams Family, který byl nakonec zrušen.

3. Fanoušci Addams Family jistě poznali učitelku botaniky Marilyn Thornhillovou, která ztvárnila Wednesday Addamsovou ve filmech The Addams Family (1991) a Addams Family Values ​​(1993).

4. Tvůrce seriálu Miles Millar řekl, že jakmile se setkali s Jennou Ortega přes Zoom, věděli, že Wednesday nemůže hrát nikdo jiný. Millar říká, že mu Ortega připomíná herečku němého filmu, protože „dokáže sdělit věci beze slov“.

5. Tim Burton také opěvoval Jennu Ortegu a označil ji za jednu z nejtalentovanějších hereček, se kterou kdy pracoval. Aby se Ortega připravila na roli, chodila na hodiny violoncella, lukostřelby a šermu a také se učila němčinu.

6. Když se pozorně podíváte na výzdobu v kavárny, kde pracuje Tyler, můžete vidět zarámované filmové snímky z kariéry Tima Burtona.

7. Ředitelka Gwendoline měla na sobě oblečení inspirované vzhledem Tippi Hedren ve filmu Ptáci (1963).

8. Jenna Ortega vytvořila choreografii vlastního tance na „Goo Goo Muck“ od The Cramps pro ikonickou školní taneční scénu.

Foto: Creepycatalog.com