Menu Zavřeno

Zajímavosti o World of Warcraft

World of Warcraft (WoW) je jednou z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších online počítačových her všech dob. Vytvořená společností Blizzard Entertainment, WoW nabízí rozsáhlý virtuální svět plný dobrodružství, bojů a sociální interakce. Zde jsou některé zajímavosti o World of Warcraft:

 1. Datum vydání: World of Warcraft byl poprvé vydán 23. listopadu 2004. Od té doby prošel mnoha rozšířeními a aktualizacemi.
 2. Herní svět Azeroth: Azeroth, virtuální svět ve hře, je rozsáhlý a rozmanitý. Obsahuje různé krajiny, od sněhových plání ve Winterspring po žhavé pouště v Tanaris.
 3. Frakce: Hráči ve World of Warcraft mají na výběr mezi dvěma frakcemi: Aliance a Horda. Tyto dvě frakce soupeří mezi sebou v různých aspektech hry.
 4. Rasy a třídy: Hráči mohou vybírat z různých ras, jako jsou lidé, trpaslíci, elfové nebo orkové, a tříd, jako jsou válečníci, mágové, lovečtí nebo kněží.
 5. Rozšíření: Hra byla rozšířena několikrát, s každým rozšířením přidávajícím nové oblasti, postavy, příběhy a herní prvky. Některá z rozšíření zahrnují „The Burning Crusade,“ „Wrath of the Lich King,“ „Cataclysm,“ „Mists of Pandaria,“ „Warlords of Draenor,“ „Legion,“ „Battle for Azeroth“ a „Shadowlands.“
 6. Virtuální ekonomika: WoW má rozsáhlou virtuální ekonomiku, kde hráči obchodují s různými předměty, zbraněmi a magií. Existují dokonce i specializovaní hráči, kteří se věnují výlučně obchodování a získávání virtuálního bohatství.
 7. Raidy a dungeony: Hráči mohou vytvářet skupiny nebo „raidy,“ aby porazili velké bosse nebo projeli „dungeonem“ pro získání vzácných odměn. Tato kooperativní hraní je důležitou součástí WoW.
 8. Esportová scéna: World of Warcraft má i svou esportovou scénu. Arenový souboj a boje o území jsou oblíbenými disciplínami na profesionální úrovni.
 9. Fanouškovská komunita: WoW má obrovskou a oddanou fanouškovskou komunitu. Hráči se spojují v guildách, komunikují na fórech a dokonce se účastní setkání v reálném životě.
 10. „Leeroy Jenkins“: Jednou z nejznámějších momentů ve WoW pochází z videa, kde hráč s názvem Leeroy Jenkins naruší plánovaný útok své skupiny tím, že křikne své jméno a vrhne se do boje, což vede k chaotické situaci. Leeroy Jenkins se stal ikonickým meme ve světě online her.

World of Warcraft je zajímavým fenoménem v herním průmyslu, a jeho vliv na online herní kulturu a průmysl přetrvává od jeho vydání.

Víte, že..

 1. Když byl Wrath of the Lich King uveden do prodeje, bylo každou minutu prodáno 1933 kopií. Za první den bylo prodáno 2,8 miliónu kopií.
 2. Ve World of Warcraft se nachází velké množství petů a mountů. K dnešnímu dni více než 1123.
 3. Od spuštění WoW bylo vytvořeno více než 100 milionů accountů. Tento počet je stejný jako součet obyvatel Německa, Švédska a Běloruska.
 4. Blizzard tím, že vytvořil hru World of Warcraft, si takzvaně začal „mastit kapsu“.
 5. V roce 2008 tržby Blizzardu dosáhly 1,15 miliard dolarů, v roce 2009 pak 1,24 miliard dolarů a v roce 2010 1,23 miliard dolarů.
 6. Bylo vytvořeno velké množství her, které se podobají WoW. Například World of Fight, Allods Online, Runes of Magic, The Old Republic.
 7. Hra World of Warcraft má více než 99 800 různých wiki stránek po světě.
 8. Je to největší komunita v herním průmyslu.
 9. Na celém světě je nejvíce hraná classa hunter.
 10. Nejméně hraná class je monk.
 11. Nejvíc hranou rasou jsou lidé, na druhém místě jsou blood elfové.