Menu Zavřeno

Zajímavá místa v Praze s přívlastkem NEJ

Praha, hlavní město České republiky, je bohatá na historii, architekturu a kulturu. Zde je několik zajímavých míst, která byste si v Praze neměli nechat ujít:

 1. Staroměstské náměstí (Staroměstské náměstí): Toto historické náměstí je obklopeno několika významnými památkami, včetně Staroměstské radnice s orlojem, Kostela Panny Marie před Týnem a Kinského paláce.
 2. Pražský hrad (Pražský hrad): Jedna z největších hradních komplexů na světě, domov českých králů, prezidenta a mnoha historických památek, včetně katedrály sv. Víta a Zlaté uličky.
 3. Karlův most (Karlův most): Gotický most přes řeku Vltavu, který spojuje Staré Město s Malou Stranou. Je obložen sochami a nabízí skvělé výhledy na město.
 4. Národní muzeum (Národní muzeum): Majestátní budova na vrcholu Václavského náměstí, domov bohatých sbírek v oblasti přírodních věd, historie, umění a hudby.
 5. Václavské náměstí (Václavské náměstí): Hlavní třída Prahy, obklopená obchody, restauracemi a historickými budovami. Je symbolem českých dějin a často slouží jako místo pro veřejné akce a oslavy.
 6. Loretánské náměstí (Loretánské náměstí): Malebné náměstí v Malé Straně s kostelem sv. Mikuláše a Loretánským klášterem.
 7. Obecní dům (Obecní dům): Secesní budova, která slouží jako koncertní síň a je ukázkou uměleckého hnutí v období přelomu 19. a 20. století.
 8. Valdštejnský palác (Valdštejnský palác): V Malé Straně se nachází tento renesanční palác, který nyní slouží jako sídlo českého senátu.
 9. Betlémská kaple (Betlémská kaple): Malá kaple v blízkosti Karlova mostu, ve které je umístěn unikátní betlém – mechanický model scény s postavičkami.
 10. Národní divadlo (Národní divadlo): Symbol českého umění, Národní divadlo nabízí výjimečné představení opery, baletu a divadla.

Praha je městem s bohatým kulturním dědictvím, a každý, kdo navštíví tato místa, si může užít atmosféru historie a kouzlo této evropské metropole.

V tomto příspěvku se podíváme na zoubek největším zásobárnám sladké vody naší modré planety!

Víte, že..

 1. Nejdelší pražská ulice je Strakonická. Ujedete po ní 15,5 kilometru! Začíná na Smíchově a končí na hranicích metropole, protíná celkem pět čtvrtí.
 2. Největší náměstí je Karlovo náměstí, které s rozměry 130x 510 metrů je i jedním z největších v Evropě.
 3. Nejstarším nádražím jsou Dejvice, v provozu je od roku 1830.
 4. Nejužší pražská ulička leží mezi Karlovým a Mánesovým mostem.V nejužším místě měří asi půl metru.
 5. Nejdelší řekou je Vltava, délka toku na území Prahy je téměř 31 kilometrů.
 6. Nejužší místem na řece Vltava je Modřanská úžina, má šířku 40 metrů.
 7. Nejširším místem na řece Vltava je s 330 metry Šítkovský jez.
 8. Nejhlubší stanice metra je s 53 metry Náměstí Míru, byla otevřena v roce 1978.
 9. Nejmenší dům je Anežské ulici. Je široký 2,25 metru a dřív sloužil jako nevěstinec. Vznikl už v roce 1853.