Menu Zavřeno

Jak vybrat kočárek?

NEJLEPŠÍ KOČÁREK

Koupě dětského kočárku není až tak jednoduchou záležitostí. Zamyšlení třeba nejen nad ročním obdobím, ale v úvahu vezměte například i příslušenství, které ke kočárku dostanete (taška, pláštěnka, apod). Prodejny s dětskými potřebami nabízejí množství variant a je jen na vás jaký kočárek vyberete pro své dítě.

KOUPIT KOČÁREK 🛒

Jak vybrat kočárek?

Hluboký, sportovní, golfový, kombinace – hluboký kočárek je větší a vhodný maximálně do 7 měsíců, pak už dítěti začíná být těsný. Sportovní kočárek vědí některé maminky využít i ve funkci hlubokého, je ideální k sezení dítěte až do 2,5 roku. Golfové kočárky jsou malé, lehké, skladné, ale pro novorozence nevhodné. Co se týče kombinací jsou dvoj (hluboký kočárek a sportovní kočárek) a trojkombinace (hluboký kočárek, sportovní kočárek a autosedačka pro novorozence – vajíčko) kombinace, se kterými máte oba kočárky sladěné a nepotřebujete řešit později koupi.

Čtyřkolový nebo tříkolka – čtyřkolové kočárky jsou stabilnější i v případech, kdy se zvědavější dítě začíná naklánět ven. Tříkolka je bezpečná tehdy, pokud má robustnější konstrukci, větší rozteč zadních kol a těžiště osazené nízko. Příliš vysoké tříkolky s blízko osazenými zadními kolečky nejsou příliš spolehlivé.

Plastové kolečka nebo nafukovací kolečka – plastová kolečka jsou ideální na asfalt, rovnější chodníky, upravený terén, jednoduše pro městský život. Nafukovací jsou vhodné i na procházky po lese, vycházky do přírody a na venkovský život. Plastová kolečka s pogumováním nahradily nafukovací a jsou dnes tou nejlepší volbou, protože s nimi zvládnete i zasněžené chodníky. Nevýhodou nafukovacích je defekt, který můžete dostat.

Umístění brzd – standardně jsou brzdy umístěny u zadních kolečkách, takže jejich ovládáte nohou. Někdy, například při stoupání po schodech nebo v zimě na ledě, není pohodlné brzdění nohou, a tak některé kočárky mají brzdu umístěny rovně na rukojeti. Vyzkoušejte si při koupi oba způsoby, ať se rozhodnete správně.

Materiál a barva – plánujete jen jedno dítě, nebo chcete dvě? V případě jednoho dítěte nepotřebujete řešit barvu, jednoduše koupíte chlapecky nebo dívčí laděný kočárek. Pokud ale plánujete více dětí, kupujte raději neutrální barvy, abyste kočárek využili i později. Pokud jde o materiál ideální je Spylon – nevybledne na slunci. Dobrý je však i polypropylen. Dbejte na to, aby byl kočárek pogumovaný na nejvíce namáhaných částech (kde dítě bude mít boty a kde se drží během sezení).

KOUPIT KOČÁREK 🛒