Menu Zavřeno

Jak vybrat kontaktní čočky?

NEJLEPŠÍ JEDNODENNÍ KONTAKTNÍ ČOČKY

Pokud se vám zalíbí jakýkoliv nový model kontaktních čoček s podobnými parametry nebo vám je doporučí váš známý, není zaručeno, že vám bude také vyhovovat nebo při nejhorším, že vám nepoškodí oko. Proto doporučujeme nekupovat neověřené značky.

Jak vybrat kontaktní čočky?

Jednodenní kontaktní čočky – jsou to denní čočky s plánovanou dobou výměny jeden den, tzn., že se nosí jen jeden den a večer se vyhodí. Jsou nejzdravějším variantou nošení kontaktních čoček. Za jeden den nošení se na čočce nestihnou utvořit bílkovinné usazeniny, které mohou být příčinou nejen mechanického podráždění oka, ale také zánětu spojivky až vypěstování si nesnášenlivosti čočky v oku. Proto jsou také velmi vhodné pro alergiky. Jednodenní čočky jsou nejvhodnější v případě, že čočky nechcete nosit každý den, spíše nárazově na sport, nějakou společenskou akci nebo na dovolenou. Největší výhodou denních čoček je také to, že nepotřebují žádnou dodatečnou péči. Jednoduše je pouze nasadíte a pak vyhodíte, nemusí se ukládat do roztoku na kontaktní čočky a každodenně čistit.

Dvoutýdenní kontaktní čočky – jsou to denní čočky s plánovanou výměnou 14 dní, tzn., že se nosí přes den 14 dní a na noc se ukládají do roztoku. Jsou také zdravější variantou, protože jsou v oku kratší dobu. 2 týdenní čočky jsou vhodné jak pro neustálé nošení kontaktních čoček, tak pro příležitostné používání a střídání s brýlemi. Některé modely se po schválení odborníkem dají nosit nejen přes den, ale také kontinuálně, tzn. v kuse bez vyjmutí z oka přes den i noc, ale doba jejich nošení se tím zkracuje na polovinu, tedy týden.

Měsíční kontaktní čočky – jsou to denní čočky s plánovanou výměnou 30 dní, tzn., že se nosí přes den 30 dní a na noc se ukládají do roztoku. Měsíční čočky jsou vhodné jak pro neustálé nošení kontaktních čoček, tak pro nošení s doplňkovým používáním brýlí nebo pro střídání s brýlemi. Existují i modely, které se po schválení odborníkem dají nosit přes den i v noci nepřetržitě 30 dní v kuse nebo se s některými modely dá občas přespat.