Menu Zavřeno

Několik triků jak napsat velké U s kroužkem

Není to nic složitého a k výsledku vede několik cest. My si popíšeme celkem 6 různých způsobů.

 1. Jednoduchý způsob pomocí CAPS LOCKu – Stačí zapnout klávesu CAPS LOCK a zmáčknout malé kroužkované ů na vaší klávesnici (obvykle vedle písmena L).
 2. Pomocí numerické klávesnice a kódu – Držte levé tlačítko ALT a zadejte na numerické klávesnici kód 0217.
 3. Netradičně pomocí klávesy ALT – Držte klávesu PRAVÝ ALT a zmáčkněte písmeno ř. Pusťte obě klávesy a hned zmáčkněte SHIFT, držte a nyní zmáčkněte klávesu s písmenem U.
 4. Pomocí několika kláves – Zmáčkněte a držte klávesu SHIFT, za stálého držení klávesy SHIFT zmáčkneme tlačítko nalevo od jedničky (` ~ ; °). Nyní pustíme klávesu „s vlnkou“, stále držíme SHIFT a nyní zmáčkněte klávesu s písmenem u. Pustíme SHIFT.
 5. Vložení symbolu ve Wordu – Tento způsob vyžaduje mít program Microsoft Office Word. V horní liště si zvolte záložku Vložení. Znak Omegy a pod ním je text SYMBOL. Zvolte si nabídku DALŠÍ SYMBOLY. Vyskočí vám okno s obrovským množstvím různých speciálních symbolů.
 6. Zkopírovat přímo z tohoto článku – Označte a pomocí kláves CRTL + C (držíme klávesu CTRL a zmáčkneme klávesu C). Otevřete si váš dokument a vložte pomocí kláves CTRL + V.

Ů

Ve většině textových editorů nebo na webových stránkách můžete napsat velké „U“ s kroužkem pomocí následujících kroků:

 1. Pro Windows:
  • Držte klávesu „Alt“ stisknutou.
  • Zadejte na numerické klávesnici kombinaci „0168“.
  • Uvolněte klávesu „Alt“.
  Tím vytvoříte znak „Ů“.
 2. Pro macOS:
  • Držte klávesu „Option“ stisknutou.
  • Zadejte klávesu „Q“ (znak „Ů“ se objeví).
  Tím vytvoříte znak „Ů“.
 3. Pro systémy Linux:
  • Můžete použít kombinaci kláves „Ctrl + Shift + U“ a následně zadat kód znaku. Pro „Ů“ je to „0168“. Po zadání stiskněte mezerník nebo Enter.
 4. Pomocí znakové mapy:
  • Můžete otevřít znakovou mapu ve svém operačním systému, najít znak „Ů“ a zkopírovat ho do svého textu.
 5. Pomocí přímého vložení:
  • V některých textových editorech můžete přímo vložit znak pomocí speciální funkce. Například, ve Wordu můžete vložit speciální znak pomocí vložení symbolu.

Pamět si můžete zjednodušit tím, že si nastavíte klávesovou zkratku nebo si přidáte písmeno s kroužkem do oblíbených znaků (pokud máte možnost přidávat speciální znaky do oblíbených).