Menu Zavřeno

Jak vybrat šicí stroj?

NEJLEPŠÍ ŠICÍ STROJ

Šicí stroj byste měli vybírat podle účelu použití a kolik peněz plánujete do této koupě investovat. Nejlepší modely na trhu umí opravdu dost – navléknou nit do jehly, zvládnou kolem třiceti nejrůznějších stehů, vyšijí několik výšivek včetně písmen a číslic. A aby toho nebylo málo, pomocí USB kabelu je připojíte k PC.

Jak vybrat šicí stroj?

Zkušenosti – je dobré zhodnotit své zkušenosti se šitím. Úplní začátečníci se často ztrácejí v množství funkci, které na začátku ani nepotřebují. Na druhé straně však myslete na to, že když zvládnete základy, možná budete chtít ještě více, a pak budete vybírat nový šicí stroj s funkcemi, jaké jste na začátku nechtěli, nebo o nich ani nevěděli. Proto je dobré zvážit, zda není lepší investovat více peněz na začátku do pořádného šicího stroje, který vám vydrží několik let.

Mechanický nebo elektronický – mechanický šicí stroj budete ovládat pomocí tlačítek a páček, když například budete chtít změnit typ stehu. Elektronický je považován za moderní, má mnohem více nastavení, které vidíte na displeji. Pro mnohé švadleny je lepší elektronický, ale na druhé straně pro domácí použití si většinou vystačíte s mechanickým.

Základní příslušenství – hodí se vám bohatší základní příslušenství, abyste nemuseli hned dokupovat další pomůcky k šití navíc. Šicí stroj by mohl mít přibalených několik patek, jehly různých velikostí, několik cívek, nůžky a další nezbytné drobnosti.

Detailní návod – možná vám tento bod zní jako samozřejmost, ale nekompletní návod je na nic. Bez ohledu na to, zda jste již někdy měli nebo neměli šicí stroj, potřebujete se s novým seznámit ať ho využijete naplno. Hlavně s novými funkcemi se musí seznámit i zkušená švadlena.

Značky šicích strojů – nejznámější je značka Singer, která po desetiletí přináší na trh šicí stroje a stále patří mezi nejoblíbenější značku šicích strojů. Do popředí se však dostávají i šicí stroje značek Janome a Toyota. Značka je důležitá proto, abyste mohli sehnat náhradní díly, dokupovat příslušenství a mohli se spolehnout na autorizovaný servis.

Funkce – určitě každého potěší automatické navlékání nitě, vyšívání nejrůznějších tvarů, volné rameno pro pohodlné šití rukávů a límců, detailnější nastavování stehů, možnost mít po došití vždy jehlu dolů a další šikovné vychytávky.