NEJLEPŠÍ E-ČTEČKA
Čtečka knih patří do rukou všem milovníkům knih, zpráv a výzkůmů – nejenže dokonale nahrazuje klasické knihy, ale dokáže s textem a knihami i pracovat. Je zde možné si nastavit styl i velikost písma, přidávat nové knihy, přečtené mazat a pokud máte chuť vrátit se k nim znovu, není problém nahrát je do čtečky zpět. Ty nejlepší čtečky knih dokonale imitují běžný papír, takže se o své oči nemusíte obávat a nevyzařují nepřirozené modré světlo.
Jak vybrat čtečku?
Velikost displeje – rozměr displeje je hlavním parametrem, který je třeba při koupi čtečky řešit. Chcete-li číst často a déle než dvě hodiny, zvolte větší rozměry displeje (6 palců a více). Na občasné čtení ve vlaku nebo během volných chvil v pohodlí domova postačí i pětipalcová úhlopříčka.
E – Ink displej – tento typ má drtivá většina čteček. Jde o technologii věrného zobrazení papíru. Text vypadá úplně stejně jako na klasickém papíře běžných tištěných knih, displej tedy není podsvícený. Zařazují se mezi nejlepší čtečky e-knih hlavně proto, že šetří oči i baterii (vydrží nabitá i týden).
Připojení na internet – čtečka knih s možností wifi připojení umožní například okamžité stahování právě zakoupených knih. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma čtečkami, vezměte tu, která vám nabídne i takovou možnost.
Formát knih – čtečky knih zvládají knihy ve formátu ePub a Mobi, ale některé modely si poradí i s PDF knihou, resp. s textem uloženým v PDF formátu. Pokud plánujete číst rozsáhlé dokumenty v PDF formátech, zjistěte si zda je čtečka dokáže zobrazit.
Funkce – informujte se o tom, jaké funkce čtečka poskytuje a porovnejte ji s jinými modely. Vyberte si takovou, která vám bude vyhovovat nejen cenově, ale především nastavením a funkcemi navíc.
Paměťová karta – paměť některých čteček knih můžete rozšířit paměťovou kartu, abyste mohli mít ve čtečce ještě více knih.