Menu Zavřeno

Jak vybrat čističku vzduchu?

NEJLEPŠÍ ČISTIČKA VZDUCHU

Čističky vzduchu nejsou užitečné pouze v domácnostech, kde se nachází alergik nebo člověk s onemocněním dýchacích cest, ale zlepšují život i zdravým lidem. Všichni se totiž každý den setkáváme s prachem, smogem, bakteriemi a různými nečistotami, které jsou ve vzduchu a vůbec neprospívají našemu zdraví. Čističky vzduchu jsou tu právě k tomu, aby vytvářely čistší vzduch v místnosti, čímž se podstatně zlepší kvalita bydlení a vaší vitality.

Jak vybrat čističku vzduchu?

Hlučnost – nikdo z nás nechce být rušen nepříjemným mnotóním zvukem, takže nezapomínejte na to, že čistička vzduchu bude muset být zapnuta téměř celý den. Proto patří hlučnost rozhodně k důležitým parametrům při výběru. Někteří potřebují, aby byla čistička zapnuta i v noci, čož vyžaduje opravdu tichý chod. Ideální čistička vzduchu dosahuje hlučnost okolo 35 decibelů, standardně by neměla přesáhnout hodnotu 40 decibelů.

Druh filtruelektrostatická čistička vzduchu zachytí kolem 98 % prachu, alergenů, nečistot a bakterií, ale neumí pohlcovat pachy. Její chod je mimořádně tichý a filtr omyvatelný. Čistička vzduchu s HEPA filtrem je schopná zachytit až více než 99 % bakterií, alergenů a dalších nečistot. Některé typy zachycují i ​​pachy, například kouř z cigaret. Je nutná pravidelná výměna filtru. Čistička vzduchu s vodním filtrem zachytí cca 70 % prachu. Nepotřebujete měnit filtr protože se nečistoty hromadí v nádobce s vodou, kterou pak musíte pravidelně čistit.

Výkon čističky vzduchu – běžná domácnost si vystačí s výkonem asi tak 1,5krát až 2krát vyšším, než je objem místnosti, ve které bude čistička umístěna. Alergici, astmatici a lidé kupující čističku s dalších zdravotních důvodů ocení výkon 3krát vyšší než je objem místnosti. Nezapomínejte ani na to, že výrobci často zbytečně „nadhodnotí“ skutečný výkon.

Životnost a výměna filtrů – zjistěte si životnost filtru ať víte, jak často bude nutné dokupovat nové. Důležitý je také způsob výměny, čím jednodušší se vybírá, tím snazší bude čištění nebo výměna. Na trhu jsou dostupné i čističky vzduchu s indikátorem výměny filtru.