Menu Zavřeno

Jak si holit podpaží?

Oholení podpaží může být rychlé a snadné, pokud postupujete správně. Zde je postup, jak si správně a bez podráždění oholit podpaží:

 1. Příprava:
  Sprchujte se v teplé vodě alespoň 5 minut, abyste změkčili chloupky.
  Použijte jemný peeling na oblast podpaží, aby se odstranily mrtvé buňky kůže a uvolnily se eventuální zarostlé chloupky.
 2. Použijte pěnu nebo gel na holení: Aplikujte na oblast podpaží dostatečné množství pěny nebo gelu na holení. To pomáhá chránit kůži a umožňuje holicí strojku klouzat hladce.
 3. Holicí strojek:
  Použijte ostrý holicí strojek. Pokud je čepel matná, může to vést k podráždění a nerovnoměrnému oholení.
  Oholte chloupky ve směru jejich růstu. U většiny žen rostou chloupky v podpaží směrem dolů a navenek, ale směr růstu se může lišit. Pokud si nejste jisti, ohmatajte si podpaží a zjistěte, kterým směrem chloupky rostou.
 4. Jemné tahy: Používejte krátké, jemné tahy a pravidelně oplachujte čepele holicího strojku. Neprovádějte příliš silné tahy, protože to může podráždit kůži.
 5. Opláchněte a zkontrolujte: Po holení opláchněte podpaží teplou vodou a zkontrolujte, zda jste neopomenuli žádná místa.
 6. Opláchněte studenou vodou: Po dokončení holení opláchněte oblast studenou vodou, což pomůže uzavřít póry.
 7. Oschněte: Jemně osušte oblast čistým měkkým ručníkem. Neprovádějte silné tahy, protože to může podráždit kůži.
 8. Aplikujte hydratační nebo zklidňující krém: Můžete použít bezalkoholový toner, aloe vera gel nebo neparfémovaný hydratační krém na oblast podpaží, aby se zabránilo podráždění.
 9. Vyhýbejte se deodorantům ihned po holení: Pokud je to možné, vyčkejte alespoň několik hodin před aplikací deodorantu, protože některé složky mohou podráždit čerstvě oholenou kůži.
 10. Výměna čepelí: Měňte čepele holicího strojku pravidelně, aby byly vždy ostré a aby se minimalizovalo riziko podráždění.

Dodržováním těchto kroků byste měli dosáhnout hladkého a čistého oholení podpaží bez podráždění.