Menu Zavřeno

Citron jako deodorant do podpaží

Citron se někdy používá jako přírodní deodorant pro podpaží. Důvodem je, že kyselina citronová může pomoci neutralizovat pach a má antibakteriální vlastnosti. Pokud se rozhodnete použít citron jako deodorant, zde je několik kroků:

  1. Čistý citron: Ujistěte se, že máte čerstvý, čistý citron. Můžete použít citronovou šťávu nebo jednoduše přeříznout citron napůl a používat jednu polovinu přímo.
  2. Aplikace: Pokud používáte citronovou šťávu, namočte vatový tampon do šťávy a poté jej jemně potřete pod podpažím. Pokud používáte přeříznutý citron, jednoduše otřete polovinu citronu přímo na kůži v podpaží.
  3. Pozor: Pokud máte citlivou kůži nebo pokud máte rány či podráždění v oblasti podpaží, může citronová šťáva způsobit podráždění. Citronová šťáva může také způsobit dočasné svědění. Pokud pocítíte pálení nebo podráždění, okamžitě kůži omyjte vodou.
  4. Sluneční světlo: Citronová šťáva může způsobit, že vaše kůže bude citlivější na sluneční světlo, což může vést k popáleninám. Pokud použijete citronovou šťávu v podpaží, vyvarujte se přímému slunečnímu záření.
  5. Doba trvání: Citron nemusí být tak účinný jako komerční deodoranty, takže se můžete potřebovat nanášet častěji.
  6. Výběr oblečení: Citron může zanechat skvrny na některých tkaninách, proto buďte opatrní, pokud máte na sobě světlé oblečení.

Pokud se rozhodnete citron používat pravidelně, sledujte, jak na to vaše kůže reaguje. Pokud zaznamenáte nějaké nežádoucí reakce, přestaňte tento přírodní deodorant používat.