Menu Zavřeno

Super fakta o sexu a erekci zvířat

Sexuální chování a reprodukce zvířat jsou různorodé a často fascinující. Zde jsou některá zajímavá fakta o sexu a erekci u některých druhů zvířat:

 1. Dlouhé období kopulace:
  Někteří savci mají delší období kopulace než lidé. Například sloni mají schopnost kopulovat až několik hodin, což může být výhodné pro zajištění reprodukce.
 2. Změna pohlaví:
  U některých druhů ryb a plazů dochází k změně pohlaví v závislosti na vnějších podmínkách. Například u ryb korálových útesů může několik jedinců změnit pohlaví v reakci na nerovnováhu mezi samci a samicemi.
 3. Duální orgány:
  Některé druhy mají duální pohlavní orgány, jako například plži. Mají jak mužský, tak ženský reprodukční orgán, což umožňuje vzájemné oplození.
 4. Penisy s hroty:
  U některých druhů kachen mají samci složité a výrazné penisy s hroty. Tento adaptivní orgán může sloužit k lepší kontrole při kopulaci a k vyvolání ovulace u samice.
 5. Samice sbírající sperma:
  Některé druhy hmyzu mají speciální schopnost sbírat a uchovávat sperma od více samců. Samice pak může vybírat, které sperma použije k oplození vajíčka.
 6. Různé typy erekce:
  U některých ptáků, jako jsou kance, dochází k erekci pomocí hemipenisu. To jsou dva zduřelé orgány, které jsou uloženy uvnitř těla a v případě potřeby jsou vytlačeny ven.
 7. Komplexní námluvy:
  Některá zvířata mají velmi komplexní rituály námluv a páření. Například ptáci rákosníci se mohou zapojit do tanečních a zpěvných vystoupení, aby získali pozornost samice.
 8. Sexuální selektivita:
  Některé druhy mají vyvinuté sexuální selekční mechanismy. Například samečci paroháčů mají větší parohy, což signalizuje jejich schopnost přežít a je atraktivní pro samice.

Zvířecí království je plné různorodých a adaptivních sexuálních strategií, které jsou úžasné a unikátní v každém ohledu.

Víte také, že..

 1. Šimpanzi si umí užívat. Skoro všichni jsou bisexuální a 75 % sexu, který provozují v korunách stromů, neslouží k rozmnožování.
 2. Samička pandy se vzruší jen jednou za rok. Příjde to na ní mezi únorem a květnem. Je vzrušená až 72 hodin, poté si na páření zase celý rok nevzpomene.
 3. Vědci pandám pomáhají tak, že jim pouští videa jiných pařících se pand, aby je trochu navnadili.
 4. Aligátoři severoameričtí mají trvalou, celoživotní erekci.
 5. Když má delfín málo sexu, je mnohem více hravý, ale i agresivní.
 6. Když jsou mořské vydry frustrované, kradou mláďata tuleňům a pokoušejí se s nimi pářit.
 7. Když má dikobraz chuť na sex, tak pomočí samičku.
 8. Než samec žirafy přistoupí k sexu, vypije moč samičky, aby zjistil, jestli je plodná.
 9. Samičky makaků jsou při sexu hodně hlučné. Je to kvůli tomu, že to samce vzrušuje a vyžadují to od nich.