Menu Zavřeno

Nejlepší zajímavostí o kočkách a koťatech

Kočky jsou fascinující a poutavá stvoření, plná zvláštností a jedinečných vlastností. Zde je několik zajímavostí o kočkách:

 1. Nezávislost: Kočky jsou známé svou nezávislostí. Oproti některým jiným domácím zvířatům mají rády svobodu a často preferují svůj prostor.
 2. Denní spáče: Průměrná kočka spí přibližně 12 až 16 hodin denně. Tato doba spánku jim pomáhá zregenerovat energii, ačkoliv kočky jsou také schopny být velmi aktivní a hratelné.
 3. Lovecké instinkty: Kočky jsou skvělí lovci. Mají vrozené lovecké instinkty a rády loví drobné kořisti. Dokonce i dobře krmené domácí kočky mohou projevovat lovnické chování.
 4. Vybroušené smysly: Kočky mají vynikající smysly. Jejich zrak je schopen zachytit pohyby ve tmě, sluch je vyvinutý na výjimečnou úroveň, a čich jim pomáhá rozpoznávat vůně.
 5. Mňoukání: Kočky mňoukají nejen kvůli komunikaci s lidmi, ale také jako způsob komunikace s ostatními kočkami. Různé zvuky mňoukání mohou vyjadřovat různé pocity a potřeby.
 6. Kočičí tváře: Každá kočka má unikátní vzor na svém čenichu, podobně jako otisky prstů u lidí. Tento vzor je jedinečný a může být použit k identifikaci konkrétní kočky.
 7. Flexibilní páteř: Kočky mají velmi flexibilní páteř, což jim umožňuje skákat na vysoké výšky a sešplhat se z ní stejně elegantně.
 8. Záhadný mňoukavý mechanismus: Vědci zjistili, že kočičí mňoukání obsahuje frekvence, které odpovídají pláči lidského miminka. Některé kočky mohou svým mňoukáním imitovat zvuky lidského dítěte, aby zaujaly pozornost svých majitelů.
 9. Líbání: Kočky líbají také! Líbání u koček je obvykle vyjádřením lásky nebo pohody, a mohou takto projevovat náklonnost k lidem.
 10. Břicho vzhůru: Když kočka leží na zádech a má břicho vzhůru, může to být znak důvěry a bezpečí. Ovšem ne všechny kočky mají rády, když je břicho hladkáno, takže je dobré respektovat individuální preference každé kočky.

Kočky jsou nepochybně jedinečnými společníky a přinášejí do života svých majitelů mnoho radosti a zábavy.

Víte, že..

 1. Nejvyšší rychlost, kterou je kočka schopná dosáhnout na krátkou vzdálenost, je asi 48 km/h.
 2. Kočka domácí je jediný druh kočky, který je schopen držet ocásek ve vertikální poloze během chůze. Všechny kočky divoké je nosí během chůze stažené mezi nohama.
 3. Kotě po narození váží 90-120 gramů.
 4. Lovecký instinkt vyvolává pohybující se kořist.
 5. Barva očí malého koťátka se vždycky změní, až vyroste.
 6. Pulz jí nejlépe nahmatáte na vnitřní straně stehna.
 7. Kočka obvykle pohlavně dospívá v šesti až devíti měsících života.
 8. Po narození koťátka nevidí ani neslyší. Otevírají oči poprvé až za 5 dní, zrak a sluch se vyvíjí přibližně po 2 týdnech. Chodit začnou zhruba po 20 dnech.
 9. Většina koček upřednostňuje krmivo pokojové teploty a odmítne jakékoliv jídlo studenější, nebo příliš horké.
 10. Čím víc se kočka cítí omezovaná nebo zastrašovaná, tím větší je pravděpodobnost, že bude značkovat svoje území.
 11. Kočky jsou nejspavější ze všech savců. Tráví spánkem téměř 16 hodin denně.
 12. Pokud kočce nemůžete nahmatat žebra, je příliš tlustá.
 13. Pokud vaše kočka váží víc než by měla a oba boky přesahují šířku jejích vousů, ztratí za chvíli schopnost vnímání prostoru a také stabilitu.