Menu Zavřeno

10 zajímavostí o smrti člověka

Víte, že..

  1. Pohřbívání je zvyk asi 350 tisíc let starý. Ve Španělsku byly nalezeny zkamenělé pozůstatky 27 různých těl Homo heidelbergensis, pravděpodobného předchůdce člověka neandrtálského.
  2. Američané od roku 1951 neumírají kvůli vysokému věku. V tomto roce vláda nechala stáří jako příčinu smrti vymazat z klasifikace smrti.
  3. Do tří dnů od smrti vás enzymy žaludku začnou požírat. Mrtvé buňky začnou být potravou pro tyto enzymy, což způsobuje to, že mrtvé tělo je plné plynu a člověku vypouknou po smrti oči.
  4. Zoroastriánci v Indii v rámci pohřebního rituálu nechávají těla mrtvých ležet na zemi a čekají, až je sežerou supi.
  5. V New Yorku více lidí spáchá sebevraždu než zemře přirozenou smrtí.
  6. Královna Victoria před svou smrtí trvala na tom,aby byla pohřbena v županu svého zesnulého muže prince Alberta a jeho plastovou protézou ruky.
  7. Buňky musí při smrti páchat sebevraždy buněčným dělením. Kdyby v sobě buňky dobrovolné zabíjení sebe sama neměly naprogramované, rodíme se s blány mezi prsty.
  8. V roce 1907 provedl doktor v Massachusetts zjistil, že člověk po smrti zratí 21 gramů. Závěry MacDougalla jsou špatné a výzkum byl označen za pseudovědecký.
  9. Co člověk jako živočišný druh existuje, zemřelo asi 100 miliard lidí.
  10. Lidské tělo tvoří z 60 % voda, po smrti tkáň vlhkost ztrácí, vysušuje se a kůže se stahuje, proto dochází k iluzi, že vlasy i nehty rostou.
Pokud znáte další zajímavosti, napište je do komentářů – my doplníme.