Menu Zavřeno

15 zajímavostí o Elvisu Presley

Elvis Presley, známý jako „Král rock and rollu,“ zanechal nezaměnitelný otisk ve světě hudby a kultury. Zde je 15 zajímavostí o Elvisu Presleym, které podtrhují jeho výjimečný příběh a vliv na hudební scénu.

 1. Datum narození: Elvis Presley se narodil 8. ledna 1935 ve městě Tupelo, stát Mississippi, USA.
 2. První nahrávka: Jeho první nahrávka, „That’s All Right,“ byla vydána v červenci 1954 a označila začátek jeho slavné kariéry.
 3. Přezdívka „Král rock and rollu“: Elvis byl nazván „Král rock and rollu“ za svůj revoluční přínos k žánru a jeho charisma na pódiu.
 4. Vliv na módu: Elvisův jedinečný styl, včetně jeho extravagantních kostýmů a přiléhavých kapesníků, ovlivnil mnoho módních trendů své doby.
 5. Hity a úspěchy: Mezi jeho největší hity patří skladby jako „Heartbreak Hotel,“ „Love Me Tender“ a „Suspicious Minds.“
 6. Vojenská služba: Elvis sloužil v americké armádě v letech 1958–1960. Jeho vojenská kariéra zahrnovala i službu v Německu.
 7. Ed Sullivan Show: Elvis vystoupil v Ed Sullivan Show celkem třikrát, což mu pomohlo získat národní popularitu a upevnit své postavení v hudbě.
 8. Filmová kariéra: Kromě hudby hrál Elvis v několika filmech, včetně „Love Me Tender“ a „Jailhouse Rock.“
 9. Gospelový zájem: Elvis měl hluboký zájem o gospelovou hudbu a vydal několik gospelových alb, jako je například „How Great Thou Art.“
 10. Zlaté desky: Elvis je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii hudby a drží rekord za nejvíce zlatých desek a platinových alb.
 11. Graceland: Jeho sídlo Graceland v Memphisu, Tennessee, se stalo ikonickým místem a je dodnes otevřeno pro veřejnost.
 12. Pozitivní vliv na rasovou integraci: Elvisova hudba přispěla k překonání rasových bariér a k integraci hudby, což bylo v té době v americké společnosti klíčové.
 13. Životní motto: Elvis měl motto „TCB,“ což znamená „Takin‘ Care of Business,“ což odráží jeho pracovní ethos a odhodlání k úspěchu.
 14. Životní styl a vášeň pro auta: Elvis byl známý svým vášnivým zájmem o luxusní automobily a vlastnil impozantní sbírku vozů.
 15. Smrt a odkaz: Elvis Presley zemřel 16. srpna 1977 ve věku 42 let. Jeho odkaz na svět hudby a kultury však pokračuje dodnes.

Elvis Presley nejen změnil hudební scénu, ale také ovlivnil celou generaci svým jedinečným stylem a hlasem. Jeho kulturní dědictví žije dál a jeho jméno zůstává pevně zapsáno v historii rock and rollu.

Víte také, že..

 1. Elvis Presley je považován za nejprodávanějšího umělce všech dob (více než 500 milionů prodejů).
 2. Presley nenapsal žádnou jeho píseň.
 3. Elvis neuspěl na střední hudební škole.
 4. Byl přirozeně blonďatý, vlasy si barvil na černo.
 5. Presley měl jen 22 let, když zaplatil 102 500 dolarů za Graceland, sídliště v Memphisu.
 6. Nenáviděl Johna Lennona, za jeho protiválečný postoj.
 7. V roce 2012 bylo jeho spodní prádlo draženo, ale nikdo ho nekoupil.
 8. Nikdy nehrál mimo Severní Ameriku.
 9. Elvis měl dvojče, které zemřelo při porodu.
 10. Koupil prezidentskou jachtu Franklina Roosevelta za 55 000 dolarů.
 11. Elvis měl černý pás z karate.
 12. Freddie Mercury napsal „Crazy Little Thing Called Love“ za 10 minut jako hold Elvisu Presleymu.
 13. Elvis se nikdy neučil o hudbě, hrál tak jak se mu to líbilo.
 14. Byl šikanován spolužáky, kteří ho považovali za maminčinýho chlapečka.
 15. Poslední slova Presleyho byla: „Jdu do koupelny číst“.  
Pokud znáte další zajímavosti, napište je do komentářů – my doplníme.