Několik triků jak napsat velké U s kroužkem

Není to nic složitého a k výsledku vede několik cest. My si popíšeme celkem 6 různých způsobů.

1. Jednoduchý způsob pomocí CAPS LOCKu – Stačí zapnout klávesu CAPS LOCK a zmáčknout malé kroužkované ů na vaší klávesnici (obvykle vedle písmena L).

2. Pomocí numerické klávesnice a kódu – Držte levé tlačítko ALT a zadejte na numerické klávesnici kód 0217.

3. Netradičně pomocí klávesy ALT – Držte klávesu PRAVÝ ALT a zmáčkněte písmeno ř. Pusťte obě klávesy a hned zmáčkněte SHIFT, držte a nyní zmáčkněte klávesu s písmenem U.

4. Pomocí několika kláves – Zmáčkněte a držte klávesu SHIFT, za stálého držení klávesy SHIFT zmáčkneme tlačítko nalevo od jedničky (` ~ ; °). Nyní pustíme klávesu „s vlnkou“, stále držíme SHIFT a nyní zmáčkněte klávesu s písmenem u. Pustíme SHIFT.

5. Vložení symbolu ve Wordu – Tento způsob vyžaduje mít program Microsoft Office Word. V horní liště si zvolte záložku Vložení. Znak Omegy a pod ním je text SYMBOL. Zvolte si nabídku DALŠÍ SYMBOLY. Vyskočí vám okno s obrovským množstvím různých speciálních symbolů.

6. Zkopírovat přímo z tohoto článku – Označte a pomocí kláves CRTL + C (držíme klávesu CTRL a zmáčkneme klávesu C). Otevřete si váš dokument a vložte pomocí kláves CTRL + V.

Ů